Przekleństwo wędkarzy. Travis Pastrana i jego kumple

Travis Pastrana i jego załoga lubią spędzać weekendy w domku nad jeziorem. Właściwie jak każdy. Różnica polega na tym, że zamiast wybrać się nad wodę z wędkami lub leżakiem, wolą jeździć motocyklami po tafli jeziora. Niemożliwe? To zobaczcie poniższy film.

Foto: YT, RIDE365.com

Pastrana to jeden z najostrzejszych amerykańskich motocyklistów. Swoją karierę sportową rozpoczął od startów we freestyle motocrossie. Czterokrotnie wygrał zawody Red Bull X Figters. Podczas X Games wywalczył 9 złotych medali w tej dyscyplinie. Pięciokrotnie triumfował w Gravity Games oraz raz w Dew Tour. Zawsze korzystał z motocykli marki Suzuki zespołu Team Cernic’s Suzuki. Podczas wszystkich zawodów startował z numerem 199.

W swojej dotychczasowej karierze Pastrana był wielokrotnie nagradzany, m.in. przyznano mu m.in. Horizon Award dla najlepszego motocyklisty amatora, Motocross Rider of the Year, a także ESPN Action Sport & Music Awards.

Warto również dodać, że to Pastrana jest facetem z pewnego popularnego filmu na jutubie, na którym widać śmiałka skaczącego z samolotu bez spadochronu. Amerykanin spotkał się w powietrzu z innym skoczkiem, z którym bezpiecznie wylądował.


EPIC Weekend of DIRT BIKES – Pastrana, Windham, Cue, Duffy, Smage, & Piranha. Źródło: RIDE365.com

Niezliczone szaleństwa Pastrany odbiły się jednak na jego zdrowiu. W sumie dziewięciokrotnie operowano mu prawe kolano i sześciokrotnie lewe. Przeszedł również operację barku, lewego kciuka, dwa razy pleców, raz prawego łokcia, dwukrotnie lewego nadgarstka. Doznał także przemieszczenia kręgosłupa i licznych złamań. Mimo to nadal jeździ po bandzie.

%d bloggers like this: