Narzekasz na stan polskich dróg? Zobacz wybuchającą autostradę w USA

Co złego może zdarzyć się na autostradzie? Podróżując po szerokich wielopasmówkach liczymy się z właściwie tylko z zagrożeniem ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Motocyklista jadący międzystanową autostradą nr 20 do Atlanty nie mógł przewidzieć przeszkody, która spowodowała, że maszyna i człowiek dosłownie wylecieli w powietrze. Kierujący jednośladem trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Na niewielkim odcinku drogi asfalt został dosłownie rozerwany od środka. Pech chciał, że w tym samym momencie nad nietypową przeszkodą przejeżdżał motocyklista. Co spowodowało tak niezwykłą usterkę drogi?

HOV lane Buckled. Foto: DeKalb Country Police

Motocyklista został wyrzucony w powietrze na kilka stóp. Maszyna zatrzymała się ok. 60 metrów od miejsca zdarzenia. Policja stwierdziła początkowo, że wybuch został spowodowany przez wyciek gazu.

Późniejsze oględziny miejsca katastrofy przez specjalistów straży pożarnej ujawniły inny problem. Okazuje się, że celem wzmocnienia drogi, ktoś pompował beton do starych, nieczynnych gazociągów pod jezdnią. Doprowadziło to do nagromadzenia gazów pod ciśnieniem, co ostatecznie spowodowało wybuch.

Samo zdarzenie z udziałem motocyklisty nie została zarejestrowane żadną przypadkową kamerą, ale prawdopodobnie mężczyzna najechał na przeszkodę tuż po wybuchu, kiedy nie miał już czasu na jakikolwiek manewr. To musiałby być dla niego straszne chwile.

%d bloggers like this: