Harley-Davidson opublikował wyniki sprzedaży z I kwartału 2017. Jest… gorzej

Harley-Davidson zaprezentował raport sprzedaży z pierwszego kwartału bieżącego roku. Wskaźnik EPS (ang. earnings pers share), czyli rynkowy wskaźnik określający udział zysku przypadającego na jedną akcję, zmniejszył się w I kwartale 2017 roku o 22,9 proc. Konkretnie oznacza to zmianę z 1,05 dol. w porównaniu do 1,26 dol. w analogicznym okresie 2016 roku.

Zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 186,4 mln dol. przy skonsolidowanych przychodach w wysokości 1,5 mld dol. W zeszłym roku dochód netto wynosił 250,5 mld dol. przy przychodach w wysokości 1,75 mld dol.

Foto: Harley-Davidson Motor Company

„Sprzedaż detaliczna w pierwszym kwartale była zgodna z naszymi prognozami i jesteśmy pewni, ze nasz plan całoroczny zostanie zrealizowany pomimo spadku sprzedaży w pierwszych miesiącach bieżącego roku” – powiedział Matt Levatich, prezes firmy Harley-Davidson. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nieustannego wzrostu udziału w rynku amerykańskim i postępu, którego dokonali nasi dealerzy w USA” – dodał Levatich.

Czy Harley-Davidson ma powody do zadowolenia? Zgodnie z oczekiwaniami, sprzedaż motocykli w USA spadłą o 5,7 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Według szefów Harleya-Davidsona nie można jednak mówić o porażce, bo cały przemysł amerykański złapał w tym okresie zadyszkę.

Udział H-D w motocyklowym rynku USA wyniósł w I kwartale b.r. 51,3 proc. w segmencie maszyn o pojemności silnika 601 cm3 plus. Tym samym Harley-Davidson wciąż dzierży miano najmocniejszej motocyklowej marki na własnej ziemi.

Foto: harley-davidson.com

Sprzedaż międzynarodowa była mniejsza o 1,8 proc. w porównaniu do I kwartału 2016 (21 733 sztuk do 22 131 sztuk). Spadła również sprzedaż na świecie ogółem – aż o 4,2 proc. (55 049 sztuk do 57 458 sztuk motocykli).

Spadki nie objęły jedynie Ameryki Łacińskiej, czyli 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej. Na tych rynkach Harley-Davidson odnotował wzrost sprzedaży o 24,2 proc. (2 342 sztuk do 1 886 sztuk sprzedanych motocykli w I kwartale ubiegłego roku).

%d bloggers like this: