Inteligenty U-lock

BitLock to właściwie zapięcie rowerowe, bo blokady typu U-lock rzadko używane są przez motocyklistów. Mimo wszystko, warto wspomnieć o tym nietypowym wariancie zabazpieczenia, bo poza swoja podstawową funkcją, oferuje również dodatkowe możliwości. Jakie?

BitLock smart U-Lock. Foto: BitLock

Właściciel BitLock nie musi martwić się o kluczyk, bo blokada takowego nie posiada. BitLock jest powiązany z aplikacją w smartfonie. Można go odblokować lub zablokować po prostu naciskając przycisk na telefonie lub U-locku. Co więcej, po zaparkowaniu, urządzenie zapamiętuje lokalizację i wyświetli ją na mapie, na której można sprawdzić, dokładnie zostawiłeś jednoślad.

Kolejna ciekawa opcja to możliwość odblokowania U-locka przez osoby, którym chcesz udostępnić taką możliwość. Aplikacja posiada zakładkę Grupy, do której możesz dodać innych użytkowników, którzy mogą zablokować i odblokować urządzenie. Możesz również dzielić się z nimi aktualną lokalizacją swoich dwóch kółek.

BitLock smart U-Lock. Foto: BitLock

BitLock zbiera także dane podczas jazdy, na przykład średnią prędkość, wysokość i spadek terenu, liczbę spalonych przez użytkownika… kalorii. Producent dołożył również wszelkich starań, aby BitLock oparł się przestępcom. Urządzenie wykonane jest z wzmocnionej, hartowanej stali. Pręt ma grubość 12 mm i powinien wytrzymać próby sforsowania przy użyciu narzędzi, które używają złodzieje.

I jeszcze jedna rzecz. A co jeśli telefon się rozładuje lub go zgubisz? Użytkownik może dezaktywować zabezpieczenie wprowadzając specjalny kod, który został ustalony wcześniej z poziomu aplikacji.

BitLock smart U-Lock. Foto: BitLock

Sprytny U-lock jest na tyle duży, że może przydać się również motocyklistom. Cena urządzenia nie jest niska, wynosi 129 dolarów. BitLock dostępny jest w pięciu kolorach.

%d bloggers like this: