W Bristolu mieszkańcy mają dość bezkarnych złodziej motocykli

O fali kradzieży jednośladów w Wielkiej Brytanii wspominaliśmy już nie raz. Okazuje się, że zdesperowane ofiary złodziei mają dość bezradności policji. W Bristolu, mieście w południowo-zachodniej Anglii gangi motocyklowego tylko w ciągu zeszłego roku ukradły motocykle o wartości ponad pół miliona funtów.

Przestępcy z Bristolu zyskali nawet pewną sławę, ponieważ ze swoich akcji chwalą się w… portalach społecznościowych. Na filmach można zobaczyć jak złodzieje łamią zabezpieczenia motocykli, a następnie swobodnie jeżdżą nimi po mieście.

Foto: Instagram

Pozbawieni swej własności, byli właściciele motocykli, zwarli szeregi i napisali listy otwarty do Andy Marsha, szefa policji w Avon i Somerset, punktując bezczynność stróżów prawa wobec fali kradzieży, mimo że policja posiada dane personalne i nagrania wideo osób podejrzanych o uczestniczenie w procederze.

Ponadto poszkodowani wzywają szefa policji do utworzenia specjalistycznej jednostki, która będzie zajmować się jedynie sprawami kradzieży motocykli. Mieszkańcy są tak zdesperowani, że są skłonni sami podjąć odpowiednie kroki, które ukrócą złodziejski proceder – raportuje Bristol Post.

%d bloggers like this: