Royal Enfield z drugim salonem w Milwaukee. Nadchodzą złe czasy dla Harleya?

Milwaukee to twierdza Harleya-Davidsona, ale nawet w swoim mateczniku stara amerykańska marka nie może już czuć się bezpiecznie. We wrześniu pisaliśmy o nowym salonie Royal Enfield, który powstał w Milwaukee.

Okazuje się, że to interes kręci się tak dobrze, że w Wisconsin, a konkretnie Muskego, powstaje kolejny salon marki! Tym samym sieć dealerski Royal Enfield w Ameryce Północnej osiągnęła liczbę 50 salonów.

Placówka dealera Royal Enfield. Foto Royal Enfield

Royal Enfield to stara, szacowna, angielska marka, która wyemigrowała do… Indii. Teraz powoli wraca, ale już nie tylko na Stary Kontynent. Warto przypomnieć, że Harley-Davidson już wcześniej stracił na wizerunku z powodu starcia z Royal Enfield. Otóż szefem pierwszej placówki w Milwauke został były dyrektor sprzedaży Harleya. Red Copes to zawodowiec i specjalista, który przepracował dla amerykańskiej legendy przeszło dwie dekady.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Royal Enfield operuje w tym samym segmencie co Harley, czyli maszyn neo-retro. Właściciele angielskiej marki liczą na zainteresowanie Amerykanów również dlatego, że angielskie motocykle są znacznie tańsze niż Harleye (przedział od 5 do 6 tys. dolarów).

%d bloggers like this: