Narzekasz na naszą policję? To zobacz samowolkę gliniarzy z Indii

Indie to jednak dziki kraj. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść po obejrzeniu filmu nagranego przez motocyklistę z Chennai, ponad 4,5 milionowego miasta w płd. Indiach. Otóż tamtejsi stróże prawa postanowili ukarać motocyklistów za posiadanie… strojów z protektorami i innym sprzętem ochronnym. Skąd ten kuriozalny pomysł?

Zatrzymani motocykliści, między innymi na Kawasaki Ninja 300, KTM Duke i KTM RC 390, nie złamali żadnych przepisów ruchu drogowego, ale mimo to przez ponad godzinę byli dręczeni przez policjantów.

Foto: rushlane.com

Na filmie można zobaczyć jak mundurowy bezceremonialnie wyrywa kluczyk ze stacyjki motocyklisty i wraz z innymi zmusza go do zatrzymania na poboczu drogi. Policjanci stwierdzili, że motocykliści przekroczyli dozwoloną prędkość 50 km/h, mimo że nie mieli żadnego dowodu, na przykład w postaci wskazania radaru policyjnego.

Na argument autora filmiku, że jest pewien, iż nie przekroczył dozwolonej prędkości, a na dowód ma również nagranie z kamerki (rzeczywiście widać na nim prędkościomierz), niezrażeni policjanci oświadczyli, że samo posiadanie odzieży ochronnej dowodzi… winy.

Źródło: STR2017

Kiedy motocykliści zaczęli wspólnie protestować i żądać wskazania stosownych artykułów z kodeksu drogowego, które potwierdzają bezsensowna tezę stróżów prawa, pojawił się nowy problem dotyczących włączonych świateł do jazd dziennej. Policjanci nie zdawali sobie sprawy z nowej polityki rządu, który zaleca stosowanie funkcji Automatic Head On, czyli świateł dziennych lub mijania we wszystkich silnikowych, dwukołowych pojazdach, dla lepszej widoczności.

Nie wiemy czy sprawa zakończył się mandatami, ale to nie pierwszy problemy właścicieli pojazdów z policją w Chennai. Od początku roku stróże prawa w tym mieście przejęli dziesięć supersamochodów, które według funkcjonariuszy przekroczyły normy hałasu. Motocykliści, którzy noszą specjalne kombinezony lub protektory, również są regularnie zatrzymywani w sprawie podejrzenia o przekroczenie dozwolonej prędkości.

%d bloggers like this: