Rocon Scout nie boi się bezdroży. Wygląda paskudnie, ale przetrwa wszystko

Jeśli szukasz naprawdę bezkompromisowej maszyny gotowej na najtrudniejsze warunki terenowe, powinieneś zerknąć na aukcję, która pojawiła się na platformie Mobile.de. Chodzi o wszędobylski pojazd Rokon 2WD Scout, czyli off-roadowego żuka dla wielbicieli bezdroży.

Foto: mobile.de

Rokon napędzany jest dwusuwowym silnikiem połączonym z automatyczną, dwubiegową skrzynią. Maszyna wystawiona na aukcji nie może jeździć po drogach publicznych. Pierwsza rejestracja miała miejsce w styczniu 1990 roku, a wiec to egzemplarz dość leciwy.

Foto: mobile.de

Warto nadmienić, że starsze modele wyposażone były w silnik West Bed 820 o pojemności 134 cm3. Nowsze napędzane są silnikami Honda lub Kohler o pojemności 208 cm3 i mocy około 7 KM. Jedna z ciekawszych cech tego egzemplarza to możliwość przewożenia wody lub… paliwa w kołach (nieco ponad 9 litrów).

Foto: mobile.de

Nowe maszyny kosztują od 6775 dol., natomiast pojazd z aukcji na Mobile.de można zakupić za połowę tej ceny. Dodajmy, że Rocon Scout waży 98 kilogramów i rozpędza się do 56 kilometrów na godzinę. Napęd może być przenoszony zarówno na przednie, jak i na tylne koło.

Foto: mobile.de

Według twórcy dwukołowca, Rocon jest w stanie podjechać pod górę o 60 stopniowym nachyleniu, przejechać przez powalone drzewa, pokonać pomniejsze szczeliny. Pomagają w tym również przednie i tylne hamulce tarczowe, które są zamontowane znacznie wyżej niż normalnie. Tyle zawieszenie jest sztywne, przód ma zaś 20 cm skoku.

Szczegóły aukcji znajdziecie pod tym adresem.

Foto: mobile.de
%d bloggers like this: