Dodatkowe migacze w rękawicach poprawią bezpieczeństwo motocyklisty?

Smart Signal Blinking Gloves to rękawiczki, które wyposażono w zestaw diod LED na wierzchniej części rękawic. Zadaniem prostego systemu jest dodatkowy sygnał świetlny wskazujący innym użytkownikom ruchu drogowego, że motocyklista będzie skręcał.

Foto: YT, SignalWear Co.

Świecące rękawice migają automatycznie podczas zmiany pasa ruchu lub skrętu, czyli w większości przypadków, podczas których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń na drodze” – mówi Troy De Baca, współwłaściciel firmy SignalWear.

LEDy można aktywować samodzielnie za pomocą mikroprzełącznika w kciuku lub poprzez zmianę nachylenia dłoni. Alternatywny tryb pracy odbywa się za pomocą SignalBox, który umożliwia podłączenie rękawic do systemu motocykla i sygnalizowanie zakrętu lub zmiany pasa ruchu wraz z kierunkowskazami.

Foto: YT, SignalWear Co.

W tej chwili twórcy rękawic zbierają fundusze na portalu crowdfundingowm Kickstarter. Z planowanej kwoty 25 000 dolarów, udało im się dotychczas zebrać nieco ponad 4 000 dolarów. Najtańszy wariant rękawic kosztuje obecnie 99 dolarów.

Czy ten pomysł rzeczywiście ma sens? Sygnalizowanie zamiaru skrętu wyciągniętą ręka cofa nas do epoki sprzed kierunkowskazów, z kolei jeśli dłonie pozostaną na kierownicy, pulsacyjne światło może rozpraszać motocyklistę.

Akcję na Kickstarterze można podejrzeć pod tym adresem.


SignalWear Kickstarter Launch. Źródło: YT, SignalWear Co.

%d bloggers like this: