Triumph Bobber z rekordem sprzedaży w USA

Amerykański oddział angielskiej marki, czyli Triumph Motorcycles America, ogłosił rekord sprzedaży wszechczasów. Okazało się, że model Bonneville Bobber jest największym sukcesem sprzedażowym amerykańskiego oddziału. Chodzi o zainteresowanie odbiorców w ciągu pierwszych 30 dni od daty wprowadzenia motocykla do salonów.

Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

W tym roku Triumph dodał aż pięć nowym modeli do słynnej rodziny Bonneville, czyli T100, T100 Black, Street Scrambler, Street Cup i Bobber. Dzięki sukcesowi całego składu, a w szczególności modelu Bobber, pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł aż 15-procenowy wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

„To świetny początek roku i prawdopodobnie zapowiedź całego sezonu dla dealerów Triumpha w Ameryce Północnej” – powiedział Matt Sheahan, prezes Triumph Motorcycles America.

Triumph Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

Sukces modelu Triumph Bobber bazuje na filozofii „less is more” (ang. mniej znaczy więcej). Motocykl rzeczywiście wydaje się surowy, prosty i bezkompromisowy. Przypomnijmy, że w ramie umieszczono silnik o pojemności 1200 cm3 wywodzący z się z Bonneville T120. Jednostka dostała elektroniczną aktualizację oraz nową konstrukcję podwójnego airboxa, co ostatecznie doprowadziło do większego momentu obrotowego oraz mocy w dolnym i średnim zakresie.

Inne zmiany to mniejszy i bardziej zwarty bak, szeroka kierownica, lusterka na końcach kiery, zaktualizowany widelec, który jest krótszy niż w T120, oraz amortyzator pod siedziskiem. Do tego tylny wahacz, stacyjka umieszczona klasycznie z boku i zawinięty na kole tylny błotnik. Warto zwrócić uwagę na spory zakres regulacji siodła, a nawet zegara, co umożliwia lepsze dopasowanie motocykla do własnych preferencji.

Triumph Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

Podobnie jak pozostałe motocykle z rodziny Bonneville, użytkownik dostaje również dwa tryby jazdy Road oraz Rain, kontrolę trakcji, wspomaganie pracy sprzęgła i ABS. Mówiąc inaczej, Bobber nie jest takim dinozaurem z przeszłości, na jakiego wygląda. To również jego olbrzymia zaleta, łączy bowiem nowoczesność z starym, dobrym stylem.

%d bloggers like this: