Marzec i pierwszy kwartał w statystykach motocyklowych. Romet królem sprzedaży

W ostatnim miesiącu przybyło 1 837 nowych motocykli. Jest to trzeci rezultat marca na przestrzeni ostatnich 10. Lat, chociaż ze spadkiem rok do roku o 11,7% (-244 szt.). Z perspektywy ostatnich dwóch lat, na starcie br. nastąpiło uspokojenie w tej części rynku, co nie dziwi po wysokich rejestracjach w grudniu ub.r., który był przygotowaniem przed wejściem z początkiem b.r. wyższych wymagań normy Euro 4, przy rejestracji. Przed nami kwiecień, który w ostatniej dekadzie (z wyjątkiem 2014 roku) był miesiącem z największą sprzedażą i wskaże, jak wyglądać będzie bieżący sezon.

W pierwszym kwartale zarejestrowano 2 938 motocykli, o ponad 1/5 i prawie 800 sztuk mniej niż przed rokiem. Najpopularniejszą marką motocyklową w tym czasie był ROMET MOTORS dzięki rejestracji 360 szt. Mimo prawie 50% spadku sprzedaży utrzymał swoją pozycję sprzed roku, ale jego udział w rynku spadł z 19 do 12,2%.

Romet Classic z wózkem. Foto: Romet.

Drugie BMW uzyskało większy wolumen niż przed rokiem (346 sztuk; +16,1%), jak i udział w rynku: 11,8% wobec 8% przed rokiem. Jest też jedynym w pierwszej piątce producentem notującym wzrost sprzedaży.

Ostatnie miejsce na podium należy do HONDY, która utrzymała swoją pozycję sprzed roku z wynikiem 327 motocykli (9 sztuk mniej niż przed rokiem). Jej udział w rynku wzrósł z 9 do 11,1%. Tuż za podium jest YAMAHA (306 sztuk), a następnie JUNAK (225 sztuk), który stracił drugą pozycję sprzed roku. Różnice między poszczególnymi producentami nie są duże i wszystko się jeszcze może zmienić na tej liście.

Źródło: PZPM

%d bloggers like this: