Urządzenie do samodzielnej diagnostyki Harleya od Smart Vehicle Diagnostics

W przeciwieństwie do przedstawicieli przemysłu samochodowego, którzy korzystają z uniwersalnej wtyczki OBD do celów diagnostycznych, producenci motocykli zdecydowali się na własne, indywidualne sposoby, aby umożliwiać takie działanie.

Motorscan OBD. Foto: motorscantools.com

Jeśli masz motocykl firmy Harley-Davidson, będziesz mógł samodzielnie sprawdzić parametry swojego metalowego wierzchowca. Wystarczy, ze zakupisz narzędzie diagnostyczne Motorscan OBD.

Jak wskazuje nazwa, urządzenie Motorscan łączy się z ECU działając jako skaner. Wystarczy, że użytkownik podepnie sprzęt do portu diagnostycznego motocykla. Do odczytywania wyników służy smartfon z zainstalowaną aplikacją. Z poziomu programu można m.in. odczytywać i usuwać kody błędów, wyświetlać parametry pracy jednośladu w czasie rzeczywistym.

Motorscan OBD. Foto: motorscantools.com

Motorscan dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z adapterem 4-stykowym przeznaczona jest do pracy z większością starszych modeli Harley-Davidson z 4-stykowymi złączami DLC i Delphi ECU. Drugi wariant to model 6-pinowy, który współpracuje z większością nowoczesnych motocykli.

Aplikacja na telefon dostępna jest zarówno dla urządzeń z system iOS, jak i Androida. Raporty o kłopotach mogą być zapisywanie, a nawet udostępnianie e-mailowo, na przykład dla serwisu motocyklowego. Urządzenie kosztuje obecnie 299 dolarów.


Harley-Davidson OBD diagnostics using smartphone. Źródło: YT, DIAGNOSTICA

%d bloggers like this: