Byliście na Poznań Motor Show?

To już koniec Poznań Motor Show, a następna impreza w stolicy Wielkopolski dopiero za rok. Organizatorzy wyznaczyli już nawet termin. W przyszłym roku spotkamy się w Poznaniu piątego kwietnia, impreza zaplanowana jest na cztery dni. Jak prezentowały się tegoroczne targi w liczbach?

W dniach od szóstego do dziewiątego kwietnia Poznań Motor Show odwidziło 135 023 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 10 pawilonów i teren otwarty, podziwiali stoiska 170 wystawców. Najwięcej działo się oczywiście w segmencie samochodów. Podczas targów odbyło się 60 polskich samochodowych premier, w tym dwóch aut koncepcyjnych. Tematycznych stref i salonów było sporo. Mogliśmy odwiedzić hale wypełnione samochodami, motocyklami, ciężarówkami i pojazdami dla wielbicieli caravaningu.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Ósma edycja targów to także liczbe jubileusze, w tym 100 lat Mitsubishi, 90-lecie Volvo, 70 lat Ferrari, 50. rocznica AMG. Decyzja o świętowaniu rocznic na targach Poznań Motor Show przez cztery światowe koncerny podnosi prestiż imprezy w Poznaniu.

Niemiecki koncern na rekordowych 2000m² zaprezentował 40 aut marki AMG. Dlaczego właśnie tu? Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla AMG w Europie – czwartym pod względem sprzedaży. Wyprzedzamy nawet Włochów. Warto dopowiedzieć, że Polacy w ubiegłym roku kupili 1100 modeli Mercedesa AMG. Sprzedażowych rekordów Mercedesa ostatnio było znacznie więcej – w sumie Mercedesy znalazły u nas 12 tys. nabywców. – mówiła w Poznaniu Birgit Preusch, wiceprezes Mercedes-Benz Polska.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Firma Mitsubishi w Poznaniu obchodziła swoje setne urodziny i zameldowała gotowość do wejścia w nowe stulecie. Specjalnie z tej okazji na Motor Show pojawił się Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar. Ozdobą stoiska były Mitsubishi L200 w wersji Monster oraz Mitsubishi Adventure. Swoją 90. rocznicę w Poznaniu obchodziło także Volvo. Dla szwedzkiej marki ważniejsza była prezentacja całkiem nowego modelu XC60. I słusznie. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych premier w Poznaniu. I nie zawiodła – to auto naprawdę robi wrażenie.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

70-lecie Ferrari uświetniła prezentacja modelu 812 Superfast – prosto z salonu w Genewie. Volkswagen Group, największy wystawca targów, tradycyjnie już zajął cały pawilon 3A i podczas prezentacji zapewnił, że Polska jest strategicznym rynkiem dla grupy. Na targach oprócz nowego Craftera zaprezentowała całą gamę nowości. Od VW Arteona, nowego flagowego modelu, przez nowego Golfa, po Skodę Kodiaq. czy Porsche Panamera Sport Turismo i 911 GT3 Cup.

BMW w Poznaniu w tym roku postawiło zelektryzować publiczność. Pokazało m. in. nowy model z linii iPerformance – BMW 530e oraz Mini Countryman z napędem hybdydowym plug-in.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Dla miłośników pojazdów dwukołowych i quadów salon motocyklowy skupił znamienitych producentów i ich przedstawicieli, którzy przygotowali pełne nowości ekspozycje. Liczne premiery, nowości z zakresu odzieży, części i akcesoriów. Wiele premier, niesamowite pokazy stuntu motocyklowego i quadów, połączonego z driftem w wykonaniu najlepszych zawodników, przyciągały tłumy.

Dla osób pragnących podziwiać wyjątkowe, niecodzienne motocykle odbyły się Mistrzostwa Polski Custom Festival. Więcej o motocyklach i wydarzeniach związany z branżą dwukołową możecie dowiedzieć się z naszej kilkuetapowej relacji. Znajdziecie ją pod tym adresem. Gorąco polecamy!

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Już tradycyjnie, podczas targów Poznań Motor Show, przyznano nagrody Motor Show Awards. To czwarta edycja tego wydarzenia. To konkurs o dość specyficznym charakterze. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie poszczególnych członków jury. Pod uwagę, brane jest wszystko to, co związane z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – produkt musi być dostępny na targach Poznań Motor Show.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Nagrodę od Adama Kornackiego otrzymuje stoisko Audi. Nagroda od Kuby Bielaka powędrowała do Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Lech Potyński oddał swój głos na motocykl Mondial HPS (Hipster) firmy Junak. Szymon Dziawer: BMW Motocykle Ratunkowe, BMW Motorrad Polska. Rafał Jemielita wyróżnił Hyundaia by G. Duda. Włodzimierz Zientarski odznaczył Caretta 1500.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Martin Śliwa nagrodził Porsche Panamera Sport Turismo. Stanisław Sewastianowicz oddał głos na Teslę. Szymon Sołtysik przyznał nagrodę stoisku Ferrari. Wojciech Kukuła uhonorował Citroëna C3. Adam Majcherek nagrodził Peugeot 3008, natomiast Piotr Kozłowski Le Voyageur 7.8LU.

Poznań Motor Show 2017. Foto: Inforiders.pl

Grand Prix Motor Show Awards, czyli wspólna nagroda całej kapituły przypadła w tym roku stoisku Mercedes Benz za imponujące stoisko zajmujące niemal połowę pawilonu numer 3 i szeroką paletę modeli – od klasyków przez wersje wyścigowe po ekscytującą wystawę z okazji 50-lecia Mercedes Benz AMG, a także za doskonały przykład współpracy pomiędzy importerem a dealerem.

%d bloggers like this: