Premiera Hondy NM4 Vultus 2018. Czy wsparcie “Ghost in the Shell” pomoże?

Jeśli widziałeś już film pt. „Ghost in the Shell”, mogłeś zauważyć pojazd Major Motoko Kusanagi, w którą wcieliła się Scarlett Johansson. Na fali zainteresowania filmem, Yamaha postanowiła wydać model NM4 Vultus, który pojawia się w obrazie kinowym. To będzie już druga „premiera” tej maszyny.

Od czasu prezentacji prototypu podczas Osaka Motorcycle Show 2014, jednoślad zdążył wejść do sprzedaży, ale nie jest szczególnie często wybierany przez klientów. Honda chwali się jednak, że NM4 Vultus ma najbardziej zróżnicowane grono odbiorców wśród modeli marki. Kupowany jest przez młodych motocyklistów, kobiety i weteranów dwóch kółek.

Ghost in the Shell Honda Vultus. Foto: Honda

Lee Edmunds, szef amerykańskiego oddziału Motorcycle Marketing Communications, powiedział również: „Osoby, które kupują NM4, używają naszego motocykla niemal codziennie i bardzo szybko osiągają duży przebieg, dlatego cieszymy się, że powitamy ten model jako naszego pierwszego street bike’a sezonu 2018.”

Wygląd NM4 nie jest szczególnie porywający, natomiast wersja filmowa prezentuje się o wiele lepiej. Mamy nadzieję, że właśnie ten ulepszony wariant wyjedzie na drogi. Warto zwrócić uwagę, że nietypowa bryła maszyny, to nie wszystkie jej cechy.

NM4 ma nisko umiejscowiony środek ciężkości i bardzo wygodne podesty na stopy. Właściwie nie powinniśmy nazywać go motocyklem, ponieważ skrzynia jest automatyczna, a więc kierowcy odpada zagadnienie używania sprzęgła, podobnie jak w maxi skuterach. Dodatkowe funkcje to fotel pasażera, który w przypadku jazdy solo może być oparciem, oraz potężna przestrzeń bagażowa.

NM4 Vultus. Foto: Honda

Chłodzony cieczą 2-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 745 cm3 oddaje moc liniowo i gładko dokładnie wtedy, kiedy jej potrzeba. Jednostka wyposażona jest w podwójne wałki wyważające w celu wyeliminowania wibracji zaś wtrysk monitoruje warunki jazdy i atmosfery w celu dostarczenia optymalnej ilości paliwa.

Honda NM4 Vultus 2018 pojawi się w USA już w czerwcu bieżącego roku. Klienci będą mogli nabyć motocykl w cenie 11 299 dolarów, czyli blisko 45 000 zł. Maszyna będzie oferowana wraz z listą opcjonalnych dodatków, takich jak podgrzewane manetki, wysoka przednia szyba, oparcie dla pasażera.

W Polsce NM4 Vultus w wersji 2016 można nabyć obecnie w promocyjnej cenie 45 300 zł. Edycja 2018 na pewno będzie znacznie droższa.

%d bloggers like this: