Yamaha XSR900 z prestiżową nagrodą Red Dot 2017

Red Dot to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest najlepszym na świecie produktom i markom. Wyróżnienia Red Dot przyznawane są od 1955 roku w trzech kategoriach: produkt, komunikacja i koncept.

Yamaha XSR900 zdobyła nagrodę „Best od the Best” (ang. najlepszy z najlepszych) w kategorii produktu. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza nagroda dla modelu XSR900. Motocykl spod znaku trzech kamertonów zdobył również tytuły Good Design BEST100, Auto Color Award 2016, nagrodę Design Museum Selection Vol. 18 i kolejny prestiżowy tytuł iF Design Award.

Yamaha XSR900. Foto: Yamaha

Bazujący na modelu MT-09 motocykl został zaprojektowany z myślą o motocyklistach na rynkach krajów rozwiniętych, gdzie modny jest tradycyjny styl maszyn. Yamaha SXR900 utrzymana jest w stylu retro, ale to wszechstronny motocykl doskonały do jazdy miejskiej i łatwy w personalizacji za sprawą bogatego katalogu akcesoriów.

Motocykl został skonstruowany w nieco inny sposób niż dotychczas. Proces projektowania nie był ograniczony do pracy designerów i artystów. Motocykl powstawał przy wydatnym udziale inżynierów i zespołu produkcyjnego.

Yamaha zamierza utrwalić i kontynuować sukces modelu XSR900. W tym celu japoński producent otworzył w tym roku nową siedzibę – Innovation Center, w której znalazło się centrum projektowe marki.

%d bloggers like this: