Młode gwiazdy motorsportu rywalizowały w Głażewie

Ponad pięćdziesięciu zawodników stanęło na starcie podczas pierwszej rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego na torze w podtoruńskim Głażewie.

Foto: Jacek Koślicki

W niedzielę, 2.kwietnia odbyła się pierwsza runda zmagań terenowych podczas Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W takiej formule zawody odbyły się po raz pierwszy. Zawodniczy każdej klasy brali udział w dwóch wyścigach. Każdy z nich trwał 15 minut plus dwa okrążenia, z wyjątkiem najmłodszej klasy „Smyk” (dzieci w wieku 8-12 lat), które zmierzyły się z wyścigami o pięć minut krótszymi.

Foto: Foto: Jacek Koślicki

Najliczniejsza grupa zawodników to klasa „Pro”, w której startowało łącznie 23 zawodników. W klasie jechali zawodnicy od 17 roku życia i maksymalnie Pit Bikami do pojemności 150 ccm. Triumfatorem w tej klasie został Adam Rembeza. -Jestem bardzo zadowolony z zawodów. To był mój debiut i od razu najwyższe podium w swojej klasie, mam nadzieję że taką formę uda mi się utrzymać do końca sezonu- mówi zawodnik .

– Zawody były przygotowane na najwyższym poziomie: flagi, pomiar czasu, prawdziwe cross country! Tor Głażewo przeszedł bardzo dużą metamorfozę, został wydłużony o kilka zakrętów. Wszystko profesjonalnie i co najważniejsze dopisała nam pogoda. Czegóż chcieć więcej!

Foto: Jacek Koślicki

Podobne zdanie o zawodach ma koleżanka Adama z toru, Daria Leba. Szesnastolatka przyzwyczaiła kibiców do swoich zwycięstw, stając i tym razem na najwyższym podium klasy Ladies.- Organizacja zawodów była świetna. Brak opóźnień, wszystko zgodnie z harmonogramem. Tor był przygotowany perfekcyjnie, wręcz idealne warunki do jazdy. Mimo, że ścigam się już drugi rok, był to mój debiut na nowym motocyklu YCF 150 SP2, wyszło lepiej niż mogłam przypuszczać ! Bardzo szybko zgrałam się z nową maszyną, co widać po efektach- zaznacza zawodniczka.

Organizatorem zawodów był klub MX Otopit Toruń. Kolejne rundy zawodów w Głażewie odbędą się: 18 czerwca, 10 września i 22 października. Do zobaczenia na torze.

Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Oficjalne wyniki pierwszej rundy:

Klasa: Pro
1. Adam Rembeza (47 pkt)
2. Kacper Rabikowski (47 pkt)
3. Łukasz Szpajda (38 pkt)

Klasa: Open
1. Miłosz Pawlikowski (47 pkt)
2. Dariusz Leba (45 pkt)
3. Dawid Grobelny (42 pkt)

Klasa Junior
1.Denis Zieliński (50 pkt)
2.Hubert Paduch (42 pkt)
3.Filip Janus (38 pkt)

Klasa Kadet
1.Mateusz Affelt (47 pkt)
2.Bartek Jeliński(47 pkt)
3.Kamil Zima (40 pkt)

Klasa Ladies
1. Daria Leba (50 pkt)
2. Aleksandra Turno (42 pkt)
3. Kinga Brzdęk (40 pkt)

Klasa Smyk
1.Maksymilian Sawina (50 pkt)
2. Mikołaj Duchiński (42 pkt)
3. Bartosz Pawlikowski (40 pkt)

%d bloggers like this: