Kierowca z poniższego filmu został skazany na więzienie

Wracamy do sprawy z 2015 roku. Nagranie zostało wykonane w Teksasie. Kierowca samochodu celowo zjechał w bok, żeby „przestraszyć” wyprzedzającego go motocyklistę. Całe zdarzenie nagrała kamera zamontowana na kasku kolejnego motocyklisty. Właściciel pochodzącego z późnych lat 90. samochodu, modelu Mercury Cougar, doprowadził do zderzenia z motocyklem i wypadku, w który ranna została jedna osoba.

Foto: YT, BikersPost.com

Kierujący Cougarem, niejaki William Crum, nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanym – Ericowi Sandersowi i jego pasażerce – Debry Simpson. O ile motocyklista nie odniósł większych obrażeń, pasażerka miała mniej szczęścia i doznała odłamkowego złamania kości ramienia. Filmujący całe zdarzenie przyjaciel poszkodowanych dogonił sprawcę wypadku, aby zarejestrować tablicę rejestracyjną Cruma.

Sprawca zdawał sobie sprawę, że doprowadził do wypadku, ale stwierdził, że nie obchodzi go los poszkodowanych osób, bo nie miały prawa być na sąsiednim pasie ruchu. Rzeczywiście miał rację, bo motocyklista przekroczył linię podwójną ciągną i jechał przeciwnym pasem, ale czy to znaczy, że Crum mógł go staranować, a nawet zabić?


Driver Intentionally Hits Passing Motorcyclist and Says “I don’t care.” Źródło: YT, BikersPost.com

Warto dodać, że krewki kierowca miał już wcześniej problemy z prawem. W 1994 roku został skazany za kradzież pojazdu mechanicznego, a w 2007 za lekkomyślną jazdę. Jego ostatni czyn uwieczniony na kamerce musiał skończyć się odsiadką. Ostatecznie William Crum został skazany za na 12 lat więzienia. Dużo czy mało? Jak uważacie?

%d bloggers like this: