Powstał album na 130-lecie Paggio

Piaggio może poszczyć się 130-letnią historią. Włoska firma świętowała to wydarzenie w Teatrze Vetra w Milanie, gdzie zaprezentowano również publikację podsumowującą dekady osiągnięć marki.

Foto: Paggio

Włoskie przedsiębiorstwo, które dziś znane jest przede wszystkim ze skuterów, powstało w drugiej połowie XIX wieku, a jego historia związana jest z rozwojem gospodarczym i kulturalnym Włoch. Piaggio nie tylko stworzyło najsłynniejszy skuter Vespa. Pod szyldem koncernu z Pontedera została zaprojektowana szeroka gama samochodów osobowych i ciężarowych, zaś Piaggio stało się światowym symbolem włoskiego przemysłu i zrewolucjonizowało idee mobilności.

Dziś Piaggio zajmuje się produkcją samochodów, motocykli i samolotów, a w pod skrzydłami najsłynniejszej włoskiej marki działają takie firmy jak Aprilia, Gilera, Derbi, Moto Guzzi i Laverda.

Skuter Vespa. Foto: Paggio

Książka przywołuje przeszłość i prezentuje przyszłość firmy. FuturPiaggio odmierza kamienie milowe w historii koncernu, wskazuje korzenie poczynając od Moto Guzzi po zaawansowane osiągnięcia motocyklowe w Aprilia Racing. Równie ważny jest okres przedwojenny, który zilustrowano wieloma zdjęciami, z których znakomita większość nie była dotychczas nigdy publikowana.

Wreszcie książka jest też wizją przyszłości, dlatego zdradza tajemnice Gita i Kilo, najnowszych projektów Piaggio.

%d bloggers like this: