Wielki powrót butów Air Jordan w wersji… motorsport!

Skoro fani koszykówki mają swoje buty Air Jordan, to dlaczego nie mogą ich mieć wielbiciele dwóch kółek? Model Nike Air Jordan IV Motorsport wygląda bardzo osdchoolowo i nawiązują do sportów motorowych.

Buty Air Jordan IV, których pomysłodawcą jest Tinker Hatfield, zostały zaprojektowane pod kątem dynamicznej gry Jego Powietrznej Wysokości. Teraz, niemal trzydzieści lat po swoim debiucie na boisku, model Air Jordan IV powraca w kolorystyce upamiętniającej zespół Jordan Motorsports.

Foto: nike.com

Połączenie bieli, czerni i błękitu odzwierciedla ducha dynamicznej rywalizacji, którego zawodnik z numerem 23 wniósł na tory wyścigowe. Buty dostępne są również w Polsce w zaporowej cenie 799 zł. Myślisz, że to dużo? Cóż, para oryginalnych butów z pierwszej serii została sprzedana w 2015 roku z za 30 tysięcy dolarów. Może warto kupić Nike Air Jordan IV Motorsport i odłożyć na kilka dziesięcioleci, żeby potem sprzedać z komiczną przebitką?

Przypomnijmy, że gdy Jordan podpisał pierwszy kontrakt z NBA, musiał zgodzić się na rezygnację z jazdy na motocyklach sportowych. Nigdy nie zapomniał jednak o swojej pasji, a w 2004 roku oficjalnie założył własny zespół motocyklowy, aby rywalizować w wyścigu Daytona. Nowa wersja butów jest hołdem dla tej drużyny i przedsięwzięcia.

Jeśli oryginalna kolorystyka komuś się nie podoba, występuje również wariant Air Jordan IV Alternate Motorsport, utrzymany w bardziej stonowanych barwach (czerń i szary).

Foto: nike.com
%d bloggers like this: