Lacama to włoski motocykl elektryczny. Właśnie trafił do sprzedaży

Włoska firma Italian Volt zaprezentowała swój pierwszy motocykl elektryczny Lacama. Pojazd jest w pełni konfigurowalny, co umożliwia przyszłym właścicielom wybranie specyfikacji pomiędzy cafe racerem, roadsterem a scramblerem.

Lacama. Foto: italianvolt.com

Nadwozie, rama i tylny wahacz są drukowane w technologii 3D, co umożliwia udostępnienie klientom gamy odmiennych podzespołów. To samo tyczy się oczywiście kolorów oraz 12 elementów uzupełniających nadwozie.

Pojazd wyposażony jest w hamulce Brembo, zawieszenie Ohlins. Obręcze 17 calowym kół wykonane są ze stopu aluminium lub włókna węglowego do wyboru, i podobnie jak w przypadku pozostałych podzespołów, odbiorcy mają możliwość wyboru odpowiadającego im wzoru.

Lacama. Foto: italianvolt.com

Informacje o stanie akumulatorów, lokalizacji, profile wydajności maszyny – wyświetlane są na ekranie dotykowym TFT z funkcją GPS i możliwością podłączenia smartfona z system iOS lub Androidem.

Lacama jest zasilany przez silnik elektryczny o mocy 94 KM (70 kW). Od 0 do 100 km/h motocykl rozpędza się w 4,6 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 180 km/h. Masa motocykla to 250 kg.

Lacama. Foto: italianvolt.com

Naładowanie baterii ze standardowego gniazdka sieciowego zajmuje około 4 godzin, ale dzięki opcji szybkiego ładowania można uzyskać aż 80 % stanu baterii w zaledwie 40 minut.

Cena Lacamy jest uzależniona od wyposażenia i waha się od 35 000 funtów do 37,600 funtów (168 000 zł do 180 000 zł). Trochę drogo…

Lacama. Foto: italianvolt.com
%d bloggers like this: