Yamaha YZF-R6 w wersji 2017 trafi wkrótce na rynek brytyjski

Yamaha YZF-R6 trafi do brytyjskich salonów już w kwietniu i w związku z tym mieszkańcy Wysp Brytyjskich poznali cenę motocykla. Najnowsza wersja sportowej legendy produkowanej przez Yamaha Motor Company od osiemnastu lat pojawi się w cenie 10 999 funtów, czyli ok. 54 000 zł. W Polsce motocykl dostępny będzie od końca kwietnia lub na początku maja w cenie 59 900 zł.

Yamaha YZF-R6 2017. Foto: Yamaha

YZF-R6 to legenda. Na torze wyścigowym maszyna zdobyła 3 tytuły Mistrza Świata klasy Supersport w ostatnich latach. Nowa R6 dostała ulepszoną elektronikę, w tym sześciopoziomową kontrolę trakcji i quick-shifter, czyli system, który umożliwia wrzucanie kolejnych biegów na pełnym gazie i bez użycia sprzęgła. Oczywiście motocykl zmienił się również wizualnie, warto zwrócić uwagę na agresywny wygląd przodu jednośladu.

Poprawiła się także ergonomia, lepsza pozycja podczas jazdy zapewnia większą kontrolę nad motocyklem. Przypomnijmy jeszcze, że Yamaha TZF-R6 zastąpiła pod koniec tysiąclecia inną legendę, model YZF 600 R Thundercat. Sportowa R6 ostatnią wielką zmianę przeszła w 2010 roku.


Yamaha: R World. Źródło:YamahaMotorUSA

Obecnie motocykl ma aż 118 rozbrykanych koni mechanicznych. Krótkosuwowy silnik o wysokich obrotach uwalnia mnóstwo mocy, a technologie YCC-I (system zmiennej długości kolektorów dolotowych) i YCC-T (elektronicznie sterowana przepustnica) umożliwiają precyzyjną kontrolę jego pracy.

Więcej szczegółów na temat tego motocyklach znajdziecie na stronie Yamahy.

%d bloggers like this: