Nawigacja w rękawicach motocyklowych? Czy to ma sens?

Jeśli chcesz kierować się wskazaniami nawigacji GPS podczas jazdy motocyklem, możesz oczywiście zamontować na kierownicy smartfon lub wyspecjalizowane urządzenie jednej z wiodących marek. Według Stevena Friedlandera spoglądanie na mały ekran to nie jest idealne rozwiązanie. Jaką mamy alternatywę?

System TurnPoint Smart Glove składa się z prawej rękawiczki, która wygląda zupełnie normalnie oraz prawej wyposażonej w moduł Bluetooth LE, za pomocą którego urządzenie komunikuje się z aplikacja zainstalowaną w smartfonie. Oczywiście telefon może znajdować się gdziekolwiek: w kieszeni, w torbie lub w skrytce motocykla. Obecnie apka działa wyłącznie w środowisku iOS, chociaż planowana jest również wersja na Androida.

TurnPoint Smart Glove. Foto: Lab Brothers

Działanie urządzenia jest bardzo proste. Na cyferblacie zainstalowane są diody LED, który odstępy wyznaczają odległość do skrętu (od pół mili do czterech mil), oraz kierunek zakrętu. Motocyklista może również w każdej chwili sprawdzić, w którą stronę będzie następny zakręt poprzez jeden gest łącząc kciuk i palec wskazujący.

Steven Friedlander, pomysłodawca TurnPoint Smart Glove chciałby w przyszłych wersjach urządzenia wprowadzić dodatkowe funkcję dostępne po złączeniu innych palców, na przykład kompas lub stopień naładowania baterii.


Turnpoint Kickstarter Video. Źródło: YT, Steve Friedlander

W tej chwili pomysłowy Brazylijczyk zbiera fundusze na Kickstarterze. Fundatorzy mogą liczyć na promocyjną cenę 149 dolarów za parę rękawiczek z systemem TurnPoint Smart, natomiast wersja finalna będzie kosztować ok. 250 dolarów.

%d bloggers like this: