Ogłoszono zwycięzców Indian Project Chieftain

Podobnie jak Harley-Davidson, firma Indian Motorcycle również organizuje konkursy, w których dystrybutorzy budują własne, niestandardowe maszyny na bazie fabrycznych modeli. Ostatnim bohaterem wyzwania dla dealerów marki, był model Chieftain. Po zażartej walce wyłoniono ostatecznie trzy motocykle.

1 miejsce Indian Project Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami konkursu, dystrybutorzy musieli użyć do przeróbek przynajmniej trzech oryginalnych części Indian. Celem tego konkursu jest oczywiście wykazanie, ze motocykle Indian można przerobić na niezliczoną liczbę wariantów, w zależności od własnego gustu i preferencji.

Amerykańskie jury przyznało pierwsze miejsce dla motocykla Tequila Sunset Chieftain. Maszyna została przerobiona przez ekipę Hollister Powersports z Kalifornii. Jednoślad wyposażono w potężne 23-calowe przednie koło, zmieniono błotnik, boczne osłony, a przede wszystkim przemalowano.

2 miejsce Indian Project Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Drugie miejsce zajął American Proud, czyli patriotyczny motocykl dostosowany przez zespół Coastal Indian Motorcycle, który dostał niestandardowe siedzisko oraz przednie koło, ale zwraca uwagę głównie motywem amerykańskiej flagi w miejscu fabrycznej farby.

Trzecie miejsce przypadło Central Massachusetts’ Barnstorm, który doskonale wygląda, ale ma także w konkursowym wydaniu więcej mocy oraz nowy wydech.

3 miejsce Indian Project Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Konkurs rozpoczął się 10 października zeszłego 2016 roku i zakończył 12 stycznia 2017 roku. Wielbiciele marki głosowali na jedenastu finalistów przez dwa tygodnie, do 15 lutego.

Dodajmy jeszcze, że trzy zwycięskie motocykle były wystawiane podczas słynnego Daytona Bike Week. W konkursie przewidziane były nagrody pieniężne, za pierwsze miejsce 20 000 dolarów, za drugie 10 000 dolarów, za trzecie 5 000 dolarów.

%d bloggers like this: