Zobacz motocykl Hondy z filmu “Ghost in the Shell”

Filmowy motocykl z komedii „Chips” nie będzie jedyną maszyną pochodzącą z planu filmowego, która pojawi się tej wiosny. Równie ciekawą, a może nawet ciekawszą, będzie koncepcyjna Honda NM4 Vultus, która zostanie zaprezentowana w filmie pt. „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson w roli głównej.

Obraz kinowy jest adaptacją legendarnego anime pod tym samym tytułem. Film z piękną Johansson, która wcieliła się w major Motoko Kusanagi, wyreżyserował Rupert Sanders, odpowiedzialny za „Królewnę Śnieżkę i Łowcę” oraz „Black Hole”.

Ghost in the Shell Honda Vultus. Foto: Honda

NM4 Vultus został opracowany na podstawie dwóch kluczowych haseł: neofuturyzm oraz odlot. Mówiąc krótko, miał wyglądać odjazdowo. Najpierw powstały szkice projektowe w laboratorium Hondy, które później były korygowane przez załogę z DreamWorks Pictures i Paramount Pictures pracującą nad filmem. Ostatecznie Honda przygotowała motocykl będący wypadkową oferty koncernu motocyklowego i oczekiwań filmowców.

Przypomnijmy jeszcze, że oryginalna Honda Vultus, która wygląda nieco jak futurystyczny maxi-skuter, to w rzeczywistości motocykl, chociaż wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z dwoma trybami pracy do wyboru.

Honda Vultus. Foto: Honda

Japończycy przedstawili światu to cudo w marcu 2014 roku, podczas Osaka Motorcycle Show, zaś zaledwie kilka miesięcy później uruchomili produkcję. Nietuzinkowa maszyna Hondy wyposażona jest w dwucylindrowy silnik o pojemności 670 cm3 i mocy 55 KM. W oryginalne nie wygląda zbyt pięknie, ale za to dostępna jest w wielu egzotycznych kolorach, np. cytrusowa zieleń, soczysta wiśnia, czy granatowe niebo. Dostępnych barw jest aż trzynaście.

„Ghost in the Shell” trafi do kin w ponad 50 krajach w dniu 31 marca, natomiast motocykl NM4 Vultus użyty w filmie zostanie zaprezentowany podczas 33. Osaka Motorcycle Show 2017 oraz 44. Tokyo Motorcycle Show. Do Polski raczej nie trafi…

Honda Vultus. Foto: Honda
%d bloggers like this: