Czterech złodziej kradnie Yamahę R1 w biały dzień

Na Berkeley Square, w samym centrum Londynu, czterech złodziej bezczelnie ukradło czerwoną Yamahę R1 spomiędzy zaparkowanych motocykli.

Złodzieje mieli własne jednoślady, zapewne również skradzione – Yamahę XMax oraz Triumpha Street Triple. Najbardziej przykre jest to, że wokół znajdowało się pełno ludzi, ale właściwie nikt nie zareagował, za to sporo osób… nagrywało filmiki.

Zamaskowani, ubrani na czarno przestępcy, używali ręcznej szlifierki kątowej, dzięki której mogli pokonać blokadę założoną na koło. Z kolei złamanie zabezpieczenia kierownicy zajęło im raptem kilka sekund.

Źródło: fb, PistonAddictz

W grudniu ubiegłego roku prezentowaliśmy podobny film nagrany w centrum Londynu. Wówczas złodzieje próbowali w środku dnia ukraść Ducati 1199S Panigale, jednak spotkali się z natychmiastową reakcją przechodniów, którzy zmusili przestępców do porzucenia motocykla.

Warto dodać, że w Londynie lawinowo rośnie liczba przestępstwo z udziałem jednośladów – w ciągu dwóch lat o ponad 600 %. W zeszłym roku odnotowano 7 668 takich przypadków w porównaniu do 4 647 w 2015 i 1 053 w 2014 roku.

%d bloggers like this: