Zaprojektuj sobie… kombinezon na motocykl

Co raz więcej firm motocyklowych oferuje przyszłościową możliwość oglądania jednośladów w środowisku cyfrowym w celu ich konfiguracji według własnych upodobań. Wizualizacja zmian jest dla odbiorcy o wiele ciekawszą opcją niż tradycyjnie dobieranie części z katalogu papierowego, przede wszystkim dlatego, że efekt zmian jest od razu widoczny na modelu 3D.

Custom KTM Leathers. Foto: KTM

Ta tendencja przechodzi również do segmentu odzieży motocyklowej, a jedną z pierwszych firm, która umożliwia podobne działanie, jest KTM. Austriacki gigant segmentu motocyklowego stworzył we współpracy z Gimoto, włoskim producentem kombinezonów, specjalny konfigurator, który pozwala użytkownikom dostosować odzież ochronną do własnych oczekiwań.

Oznacza to, że model KTM RSX oraz RSX mogą być indywidualnie projektowane i szyte na miarę w zależności od preferencji klienta. Jeśli odbiorcy brakuje wyobraźni, może wybrać gotowe ustawienia i kolorystykę, np. tradycyjny czarno-biały wariant.

Custom KTM Leathers. Foto: KTM

Można także samodzielnie, w wirtualnym sklepie, spersonalizować jedno lub dwuczęściowy skórzany kombinezon zaledwie kilkoma kliknięciami myszy. Zmiany polegają na doborze koloru, logo, lub na przykład aplikacji własnego nazwiska. Ponadto w opcji są różne warianty perforacji, podszewki, wentylacji, elastycznych wstawek oraz aerodynamicznych garbów. KTM uważa, że dzięki możliwości dokładnego dobrania rozmiaru i puli dodatków, klienci będą czuli się w kombinezonach jakby to była ich druga skóra.

Custom KTM Leathers. Foto: KTM

Oczywiście kombinezony posiadają pełen zestaw ochraniaczy barków, łokci, stawu kolanowego, a także kieszeń na opcjonalny ochraniacz pleców SAS-TEC. Gotowe konfiguracje dostępne są w standardowych rozmiarach od S do 3XL, ale program pozwala na zmianę do dwudziestu parametrów, takich jak szerokość nadgarstka, obwód szyi, ramion, szerokość barków, długość ramienia, odległość od krocza do kostki, itd.

Płatność również odbywa się przez konfigurator, zatem po przejściu całego procesu projektowania, pozostaje tylko czekać na przesyłkę od producenta. Na koniec dodajmy, że usługa jest bezpłatna.

%d bloggers like this: