Wtrysk w dwusuwach? Pierwsze jednoślady pojawią się za kilka tygodni

Co raz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji gazów z silników spalinowych sprawiają, że klasycznym dwusuwom trudno nadążyć za zmianami. To wkrótce diametralnie się zmieni, bo austriacka firma KTM ogłosiła właśnie wprowadzenie przełomowych silników dwusuwowch z wtryskiem, w klasie enduro.

Austriacki producent potwierdził, że nowe modele pojawią się w na rynku już za kilka tygodni, po latach badań i testów. Co prawda, to nie było tajemnicą, że ośrodek badawczy KTM w Mattighofen pracuję nad nową technologią, która ma zastąpić gaźniki w dwusuwach, ale dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie dat i terminów.

KTM fuel injected 2-strone EXC. Foto: KTM

Jednoślady zostaną zaprezentowane już 15 maja. Początkowo wtrysk paliwa uzyskają modele 250 EXC TPI oraz 300 EXC TPI w edycjach na rok 2018. Wtrysk TPI, czyli Transfer Port Injection, ma zapewnić znaczne obniżenie zużycia paliwa oraz brak konieczności używania mieszanki. Ponadto nowe dwusuwowe modele TPI mają zagwarantować ciekawe doświadczenia w zakresie przyspieszenia i reakcji.

Pierwsze motocykle pojawią się w salonach Europy już na początku lata, natomiast w USA i Kanadzie dopiero późną jesienią.

%d bloggers like this: