Projektantka mody opracowała limitowaną wersje Hondy Rebel

Jeśli chcesz zobaczyć pierwsze egzemplarze całkowicie nowej Hondy Rebel, musisz udać się na SXSW, czyli motocyklowy festiwal w Austin w Teksasie, który potrawa jeszcze do jutra. Na tej samej imprezie można zobaczyć limitowaną edycję Hondy Rebel o nazwie Aviator Nation.

Honda Rebel Aviator Nation. Foto: Honda

Honda Rebel została zbudowana praktycznie od nowa. Obecnie jest to nowoczesny motocykl o klasycznym, minimalistycznym wyglądzie. Rebel 500 w wersji na rok 2017 bazuje na jednostce o pojemności 471 cm3. To 8-zaworowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy silnik w układzie równoległym, który znamy już z CBR500RR.

Honda Rebel Aviator Nation i Paige Mycoskie. Foto: Honda

Inne jest natomiast zestrojenie układu, który generuje 45 KM przy 8500 obr./min i 44,6 Nm momentu obrotowego przy 6000 obr./min. Projektantom tej jednostki chodziło o to, żeby użytkownik miał dość mocy w całym zakresie obrotów.

Warto zaznaczyć, że ze względu na pojemność, nowa Honda może być używana przez osoby z prawem jazdy A2. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to motocykl o kompaktowych rozmiarach z nisko umieszczonym środkiem ciężkości i niewysoko umiejscowioną kanapą (690 mm).

Honda Rebel Aviator Nation i Paige Mycoskie. Foto: autoTRADER.ca

Z kolei specjalna edycja, czyli Nation Aviator, to efekt pracy amerykańskiej projektantki… mody i artystki Paige Mycoskie, która szukała inspiracji wśród motocykli z lat 70. ubiegłego wieku. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach. Zmiany nie objęły konstrukcyjnych elementów motocykla ani silnika.

Honda Rebel 2017. Foto: Honda

Honda Rebel 2017, która pojawi się w sprzedaży w dwóch pojemnościach, czyli 300 cm3 oraz 500 cm3. Motocykl zawita do amerykańskich salonów już pod koniec kwietnia, natomiast limitowana wersja Nation Aviator będzie dostępna w czerwcu. W Polsce możemy spodziewać się nowych Hond kilka miesięcy później.

%d bloggers like this: