Ducati sprzedało w ubiegłym roku ponad 55 000 sztuk motocykli

Według danych opublikowanych przez włoskiego producenta, do klientów trafiło 55 451 motocykli, co stanowi wzrost o 1,2 % w porównaniu do 2015 roku, a także siódmy rok wzrostu z rzędu.

„Ciągły rozwój naszej oferty, zarówno pod względem jakości i technologii, sieci dealerskiej oraz skuteczności strategii opartej na inwestycjach, zapewniły kontynuację krzywej wzrostu” – oświadczył Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding. „Jednocześnie aktualne wyniki pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość i potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku” – dodał Domenicali.

Foto: Ducati

Rynek europejski wniósł znaczący wkład do wyniku końcowego Ducati, w wielu krajach wskaźnik wzrostu był dwucyfrowy. Na przykład we Włoszech sprzedaż wzrosła o 20 %, a w Hiszpanii aż o 38 %. W Brazylii sprzedaż była równie znakomita jak na Starym Kontynencie, zanotowano wzrost o 36 %, natomiast w Argentynie osiągnięto absolutny rekord, notując wzrost o 215 %.

W Stanach Zjednoczonych Ducati potwierdziło swoją pozycję na rynku dostarczając do klientów 8 787 motocykli. W Chinach, kolejnym znaczącym obszarze, Ducati podwoiło ubiegłoroczny wynik osiągając 120 % wzrostu.

Bieżący rok prawdopodobnie również będzie należał do włoskiej firmy z Bolonii za sprawą nowych modeli jednośladów, czyli 1299 Superleggera, Ducati SuperSport, Multistrada 950, Monster 797, Monster 1200 i dwóch nowych wersji Scramblera (Cafe Racer oraz Desert Sled).

%d bloggers like this: