Indian Chieftain inspirowany whiskey Jack Daniels Old No. 7

Współpraca Indian Motorcycle i producenta słynnej Tennessee whiskey rozpoczęła się w 2016 roku od niestandardowych modeli Springfield oraz Chief Vintage, którymi uhonorowano 150-lecie słynnej destylarni. Wszystkie 150 maszyn, które trafiły do sprzedaży, rozeszło się w ciągu zaledwie 8 godzin. Kolejnym motocyklem w alkoholowym stylu będzie model Chieftain.

2017 Jack Daniel’s Indian Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Zaprojektowany we współpracy z Klock Werks Kustom Cycles z Mitchell z Południowej Dakocie, Chieftain ma oszałamiać prezencją klasy premium. Podobnie jak w poprzednich edycjach, każdy egzemplarz Limited Edition Jack Daniel’s Indian Chieftain będzie indywidualnie numerowany i wyposażony w szeroką gamę specjalnie zaprojektowanych elementów. Wszystkie zostały dopasowane do jedynego w swoim rodzaju biało-czarnego schematu malowania z akcentami nawiązującymi do stylu i barw Jacka Danielsa.

2017 Jack Daniel’s Indian Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Motywem przewodnim jest Jack Daniels Old No. 7, jeden z czterech dostępnych w Polsce rodzajów whiskey amerykańskiej marki. Oznacza to m.in. logo bursztynowego trunku, które pojawia się na kierownicy, skórzanych elementach zdobiących bak, bocznych osłonach, itd. Na honorowym miejscu, na środku czaszki, umieszczono znal Jacka Danielsa wykonany ręcznie z czystego srebra przez team Montana Silversmith. Znaczek powstał wyłącznie dla tego modelu.

2017 Jack Daniel’s Indian Chieftain. Foto: Indian Motorcycle

Poza tematycznymi motywami, motocykl dostał także nowe 19-calowe koła, błotnik, światła LED, elektrycznie regulowaną przednią szybę, gmole, zestaw audio o mocy 200 Watt oraz nowy infosystem Ride Command. Do klientów trafi zaledwie 100 takich motocykli. Poszczególne numery mogą być zastrzeżone, dlatego o więcej szczegółów trzeba pytać lokalnego dealera marki.

2017 Jack Daniel’s Indian Chieftain. Foto: Indian Motorcycle
%d bloggers like this: