Honda Africa Twin Rally trafi do klientów. Na razie we Włoszech

Pamiętacie koncept Hondy Africa Sports Enduro, który został przedstawiony w ubiegłym roku na targach EICMA w Mediolanie? Motocykl właśnie zmaterializował się w wersji produkcyjnej, która trafi na rynek włoski.

2017 Honda Africa Twin Rally. Foto: Honda

Obecnie motocykl można kupić jedynie w krainie makaronu i pizzy, ale zapewne wkrótce pojawi się także w pozostałych krajach Europy. Specjalny model Hondy powstał po to, aby przeciwstawić się Ducati Multistrada 1200 Enduro, KTM Super Adventure R, jak również BMW R1200GS Rally.

Niestety szczegółowa specyfikacja nie jest w tej chwili dostępna. Aktualnie wiadomo jedynie, że wersja Rally jest zdecydowanie lżejsza niż standardowa. Wygląda też na bardziej wytrzymałą i gotową do jazdy po trudniejszych trasach. Inne ciekawostki to kostkowe opony, brak większości przedniej owiewki na rzecz minimalistycznych świateł i małej szyby.

2017 Honda Africa Twin Rally. Foto: Honda

Ponadto pojawiła się osłona miski olejowej i układu wydechowego (renomowany model Termignoni), wyższy błotnik i nowinki elektroniczne, czyli sterowanie mapowaniem sinika za pośrednictwem apki na telefon.

Sam silnik wydaje się taki sam jak w standardzie. Oznacza to, że powinien zapewnić 94 KM przy 7500 obr./min i 98 Nm momentu obrotowego przy 6000 obr./min. Podobnie jak w poprzedniej wersji, Africa Twin Rally pojawi się w sprzedaży do wyboru z dwiema przekładniami – standardową 6-biegową manualną lub automatyczną dual-clutch, która została specjalnie dostrojona dla optymalnego zachowania podczas jazdy terenowej.

2017 Honda Africa Twin Rally. Foto: Honda

Cena motocykla wynosi 21 490 euro w przypadku wersji ze skrzynią manualną oraz 22 640 euro dla wersji DCT.

%d bloggers like this: