Ducati zaproszone przez włoski rząd do promowania kraju

Kiedy myślisz o Włoszech, naturalne skojarzenie to styl, moda, piękne kobiety i doskonałe linie pojazdów. Być może dlatego Ducati zostało jedną z marek, które zostały wybrane do udział w projekcie promowania Włoch poprzez design. Akcja dotyczy całego świata.

Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybrało design – rozumiany w szerszym znaczeniu jako dziedzina sztuki o cechach funkcjonalnych, aby promować kraj na całym globie. Ducati ma stać się aktywnym uczestnikiem tego projektu.

Ducati 1199 Panigale S. Foto: Ducati

Na czym właściwie ma polegać inicjatywa? Przede wszystkim chodzi o ponad 100 eventów zorganizowanych w 100 miastach w sieci ambasad, konsulatów i włoskich instytutów kultury.

Pierwszym wydarzeniem z cyklu Italian Design Day the World jest wystawa w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Rzymie, czyli w Palazzo della Farnesina. Wystawa pod tytułem „”Percorso Compasso d’Oro” będzie otwarta przez 12 miesięcy prezentując produkty, które otrzymały prestiżową nagrodę ADI “Compasso d’Oro International Design Award”.

Ducati 1199 Panigale S. Foto: Ducati

Ducati ma zaszczyt powitać odwiedzających Palazzo della Farnesina prezentując Ducati 1199 Panigale, czyli motocykl, który został niekwestionowaną ikoną włoskiego stylu, awangardowej technologii i innowacyjnej konstrukcji.

Ducati 1199 Panigale był pierwszym motocyklem, który we 2014 roku uzyskał prestiżową nagrodę za wzornictwo. Po Rzymie możemy spodziewać się kolejnych wystaw i przedsięwzięć w innych krajach.

Ducati 1199 Panigale S. Foto: Ducati
%d bloggers like this: