Wydech Yoshimura dla nowego Suzuki GSX-R 1000

Potencjalni nabywcy nowego Suzuki GSX-R 1000 na 2017 rok powinni zainteresować się również wydechem renomowanej firmy Yoshimura, stworzonym specjalnie dla nowej wersji supersportowego Japończyka.

2017 Suzuki GSX-R1000 Yoshimura Alpha T. Foto: Yoshimura

Warto wspomnieć, że model GSX-R 1000 został przebudowany od góry do dołu, aby zaatakować sektor superbike i zdominować konkurencję. Wydech Yoshimura ma uzupełnić ofertę dotyczącą flagowej maszyny Suzuki.

Wariant Alpha T Street Series slip-on dostępny jest w wersji Works Finish ze stali nierdzewnej lub tytanu. Oznacza to również o połowę mniejszą wagę zestawu. Dzięki przeprojektowaniu dysz uzyskano ponadto wzrost wydajności.


2017 Suzuki GSX-R1000 sound – Stock vs. Yoshimura Alpha T Slip. Źródło: YT, Yoshimura Research and Development of America, Inc.

Co prawda Yoshimura nie podaje szczegółowego wykresu nowej instalacji uzyskanego na hamowni, ale sądząc po osiągach wcześniejszych konstrukcji, możemy spodziewać się dodatkowej mocy na wyjściu i lepszej wydajności w dolnym zakresie obrotów.

Warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym zestawom, zarówno wersji wyścigowej przeznaczonej wyłącznie do użytku torowego, jak i ulicznej. W przypadku pełnej klasy wyścigowej ceny zaczynają się od 2269 dolarów, natomiast wydech Alpha T w konfiguracji ulicznej można nabyć już za 579 dolarów.

%d bloggers like this: