Firmy Metzeler i Honda ustanowiły razem trzy rekordy świata na nowej oponie MC 360

Kilka dni temu nowa opona Metzeler MC 360 poradziła sobie z wyzwaniem jakim był rajd na najwyższy wulkan na świecie, czyli Nevado Ojos del Salado, położony na granicy Argentyny i Chile. Stożek wulkanu wznosi się na wysokość 6 891 metrów. Przy okazji drużyna testerów ustanowiła trzy rekordy świata.

Metzeler MC 360 i Hondy. Foto: Metzeler

Podczas testu terenowa MC 360 została użyta w motocyklach Honda Africa Twin i CRF450RX. Trzy rekordy, które udało się uzyskać, to:

1. Od zera do 5900 metrów n.p.m. w mniej niż 24 godziny.

2. 5960 metrów, czyli maksymalna dotychczas osiągnięta wysokość motocyklem dwucylindrowym.

3. 5977 metrów, czyli maksymalna wysokość osiągnięta motocyklem w czasie krótszym niż 24 godziny.

W zespole znaleźli się Salvo Pennisi (Head of Testing Department), Carlo Fiorani (Honda’s Head of Racing Communications), dziennikarze motoryzacyjni Francesco Catanese oraz Karsten Schwers, a także Fabio Mossini, mistrz enduro z zespołu Honda Sud America.

Metzeler MC 360. Foto: Metzeler

Opona Metzeler MC 360 przeznaczona jest dla wielu aktywności, poczynając od motocrossu po freestyle. Większa wszechstronność to efekt zastosowania nowych mieszanek gumy zapewniających równe zużycie i efektywność pracy niezależnie od warunków otoczenia, podłoża i rodzaju jazdy.

Do wyboru są warianty mid-soft i mid-hard. Metzeler MC 360 ma mieć również większą żywotność, a opony można instalować w obu kierunkach, co umożliw ich odwrócenie w razie częściowego wytarcia.

%d bloggers like this: