Elegancka, klasyczna kurtka od Spidi

Motocyklowa klasyka to nie tylko nawiązanie do stylu maszyn z ubiegłych dekad. Liczy się również strój, a dla wielbicieli lat 80. XX wieku Spidi przygotowało bardzo ciekawą kurtkę.

Spidi Metal Jacket. Foto: Spidi

Spidi Metal to klasyk w czystej postaci. Materiałem jest oczywiście najwyższej jakości bydlęca skóra. Na przedzie kurtki znalazły się cztery kieszenie wyposażone w kontrastowe, srebrne suwaki. W standardzie są również ochraniacze Warrior Lite zamontowane w ramionach i łokciach modelu Metal.

Spidi Metal Jacket. Foto: Spidi

Warto zaznaczyć, że produkcja skóry w we włoskim Chiampo ma tradycję sięgającą piętnastego wielu, kiedy rolnicy zaczęli opalać i sprzedawać skóry. Rozkwit sztuki garbowania nastąpił w połowie XX wieku za sprawą rewolucji przemysłowej. Mimo wprowadzenia maszyn, skórzana galanteria z regionu Wenecji Euganejskiej ma wyjątkową jakość, niezwykłą miękkości i tradycyjny wygląd.

Spidi Metal Jacket. Foto: Spidi

Termiczna podpinka kurtki została wykonana z Primaloft, czyli aktualnie najlepszej waty Spidi, którą renomowana firma stosuje w swoich produktach. Primaloft charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termicznymi zapewniającymi ochronę przed zimnem. Kurtka jest regulowana na wysokości pasa i dostępna w rozmiarach od 46 do 58.


Spidi Metal. Źródło: YT, SpidiTV

Pomimo zastosowania naturalnego materiału jakim jest skóra, kurtka doskonale poradziła sobie na testowej maszynie Martindale, która w laboratorium Spidi służy do badania wytrzymałości materiałów i pozwala określić, czy dany produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa. W przypadku modelu Metal pod skórą znajduje się już wspomniany zestaw ochraniaczy EN 1621-1 Warrrior Lite, natomiast producent umożliwia wymianę zestawu na jeszcze mocniejszy wariant EN 1621-2.

Ponieważ Spidi Metal to męski, bezkompromisowy model, kurtka nie posiada innych wariantów kolorystycznych poza klasyczną czernią. Cena modelu Metal w Europie wyniesie 449,9 euro.

%d bloggers like this: