Indian Scout FTR750 trafił do sprzedaży, ale w ograniczonej liczbie sztuk

W zeszłym roku najstarsza amerykańska marka motocyklowa odtrąbiła powrót do słynnych wyścigów AMA Pro Flat Track. Indian nie uczestniczył w nich od ponad sześciu dekad, dlatego inżynierowie firmy przygotowali na tę okoliczność specjalną wersję motocykla, model Indian Scout FTR750, który ma łączyć przeszłość z teraźniejszością. Od dziś można go już również kupić.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Aby zostać szczęśliwym posiadaczem Scouta FTR750 wystarczy wygrzebać z portfela „tylko” 50 tysięcy dolarów. W tej cenie dostaniemy m.in. unikalną, ultralekką ramę stalową i elegancki korpus z włókna węglowego. Standardowy silnik Scouta nie podołałby wyzwaniom wyścigu, dlatego motocykl wyposażony jest w specjalną, rozwiniętą wersję V-Twina o pojemności 750 cm3.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Według Gary’ego Graya, dyrektora produktu w Indian Motorcycle, od czasu swoje debiutu Scout FTR750 cieszył się niewiarygodnym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem na wersję sprzedażową, dlatego firma postarała się zrealizować oczekiwania wielbicieli marki.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Nowy Indian miał swój oficjalny debiut podczas finału sezonu 2016 za sprawą legendy wyścigów AMA Flat Track Joe’go Koppa, który wystąpił na FTR750 podczas Santa Rosa Mile.

Aktualnie team Indian Motorcycle Racing składa się z trzech świetnych, utytułowanych zawodników, w tym mistrza Grand National Championship z sezonu 2016 Bryana Smitha, kolejnego zawodowca i mistrza Grand National Championship z 2013 roku Brada Bakera, oraz Jareda Meesa, który aż trzykrotnie zdobył tytuł mistrzowski American Flat Track Series.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles

Wszyscy trzej zawodnicy będą w obecnym sezonie dosiadać Scouta FTR750 i stoczą walkę ze swoim najstarszym przeciwnikiem… Harleyem-Davidsonem. Zapowiada się ciekawa walka.

Indian Scout FTR750. Foto: Indian Motorcycles
%d bloggers like this: