Bomba wybuchła. Powstanie elektryczny motocykl Indian!

Polaris Industries, firma stojąca za marką Indian i nieistniejącą już Victory, planuje wypuścić motocykl elektryczny pod nazwą… Indian. Maszyna ma pojawić się na rynku w ciągu najbliższych pięciu lat.

Źródło tej informacji to sam Steve Menneto, prezes Polaris, który zdradził plany firmy agencji prasowej Reuters. Menneto chce przyciągnąć nowych motocyklistów, ale firma będzie również rozszerzać obecną gamę modeli z jednostkami o mniejsze pojemności.

Czy to przy okazji zapowiedź kolejnych jednośladów? Być może, bo przecież jeszcze w połowie zeszłego roku Menneto stwierdził, że Indian może skutecznie  rywalizować z Harleyem po prostu zwiększając gamę dostępnych maszyn.

Victory Empulse TT. Foto: Victory

Jeśli chodzi o pojazd elektryczny, to bezgłośny motocykl marki Indian miałby zapewnić zasięg aż 120 – 140 mil na jednym ładowaniu (194 – 225 km) i zagwarantować możliwość agresywnego stylu jazdy. Dodajmy, że Victory Empulse miał zasięg 75 mil (120 km).

„Charakterystyka układu napędowego będzie bardziej przydatna, co oznacza jazdę dla czystej przyjemności, czyli tego, czego poszukujemy w motocyklach właśnie teraz” – powiedział Menneto. Prezes Polaris nie chciał jednak spekulować na temat ewentualnej ceny elektryka Indian. Pewnym odniesieniem może być natomiast cena Victory Empulse, który kosztował 19 999 dolarów.

Wychodzi na to, że rywalizacja marki Indian i Harley-Davidson przeniesie się na nowe pole. Przypomnijmy, że Harley zaprezentował już w 2014 roku prototyp elektrycznego motocykla LiveWire, który nie został jednak dotychczas wprowadzony do produkcji.

%d bloggers like this: