Znamy cenę Suzuki GSX-R 1000. Tanio nie będzie

Niedawno dowiedzieliśmy się, ze podczas zbliżających się targów Moto Expo w Warszawie (w dniach 3-5 marca) Suzuki zaprezentuje sporo tegorocznych nowości. Wśród nich znajdzie się między innymi Suzuki GSX-R 1000. Tymczasem poznaliśmy również cenę potencjalnego przeboju japońskiej marki. Ile przyjedzie zapłacić za sportowego dominiatora?

Suzuki GSX-R 1000 2017. Foto: suzukicycles.com

Wersja podstawowa to wydatek rzędu 68 500 zł, natomiast ulepszony wariant R kosztuje aż 84 000 zł. To sporo, ale trzeba pamiętać, że model ten został skonstruowany z wykorzystaniem doświadczeń zdobytych w ciągu trwającego ponad 30 lat pasma sukcesów w wyścigach motocykli w klasach Superbike, Superstock i Endurance na całym świecie, wzbogaconych nowymi technologiami Suzuki opracowanymi na potrzeby startów w Mistrzostwach Świata MotoGP.

Suzuki GSX-R 1000 2017. Foto: suzukicycles.com

Oznacza to między innymi futurystyczne zawieszenie Showa z wyrównaniem ciśnienia nad i pod tłokiem, zmienne fazy rozrządu, kontrolę trakcji z dziesięcioma nastawami, quick oraz down shifter, ABS z systemem hamowania w złożeniu, wspomaganie przy ruszaniu (Easy Start System) oraz S-DMS, co oznacza możliwość wyboru pomiędzy kilkoma mapami silnika.

GSX-R to w rzeczywistości motocykl torowy, który może dosłownie połykać kilometry autostrady i za to trzeba słono zapłacić.

%d bloggers like this: