Mocne wydechy od Yoshimury dla Kawasaki Z650 i Ninja 650

Zupełnie nowe Kawasaki Z650 i Ninja 650, które pojawiły się pod koniec zeszłego roku, mają wspaniały wygląd, istnieją jednak dwie rzeczy, które chcielibyśmy zmienić od razu po zakupie. Chodzi o ledwo słyszalny, fabryczny układ wydechowy oraz tylny błotnik. Yoshimura jest jednym z pierwszych producentów części aftermarketowych, który opracował alternatywę dla standardowych części.

Yoshimura 2017 Kawasaki Z650/Ninja 650. Foto: Yoshimura

Yoshimura Fender Eliminator Kit pasuje zarówno do Z650, jak i Ninja 650. Kit oferowany jest w cenie 129 dolarów i posiada wszystko czego potrzebujesz, aby ogon motocykla wyglądał bardziej seksownie.

Należy jednak pamiętać, że zmiana wpłynie na to, jak będzie odchylana szpryca spod tylnego koła. Innymi słowy, woda, błoto i żwir z drogi mogą lądować od góry na fotelu pasażera i być może na twoich plecach. Za stylówę się płaci.

Yoshimura 2017 Kawasaki Z650/Ninja 650. Foto: Yoshimura

Jeśli chodzi o układ wydechowy Yoshimura, wyścigowa wersja oferowana jest w cenie 749 dolarów (Race Alpha FS SS/SS/CF WF) lub 819 dolarów (Race Alpha SS/CF/CF WF).

W porównaniu do fabrycznego modelu, wersja Alpha FS wykonana ze stali nierdzewnej waży o połowę mniej, zaś FS Alpha, do budowy której użyto włókna węglowego, jest jeszcze lżejsza. Oczywiście poza wyglądem i masą, najważniejszy jest agresywny profil dźwięku, doskonałe dopasowanie i wykończenie układu.

Yoshimura 2017 Kawasaki Z650/Ninja 650. Foto: Yoshimura

Na marginesie mówiąc, wydech Yoshimury przeznaczony jest jedynie na zamknięte tory, bez możliwości użycia na ulicach. Przynajmniej oficjalnie. Jeśli chcesz usłyszeć i zobaczyć, jak brzmi układ Yoshimury, odpal sobie poniższy film. Nie zapomnij wpierw przyciszyć głośników…


Kawasaki Z 650 sound – stock vs. Yoshimura Alpha T Race Series. Źródło: YT, Yoshimura

%d bloggers like this: