Deadpool i Ghost Rider nowymi motywami kasków HJC

Film „Deadpool” okazał się kasowym przebojem. Obraz kosztował 58 milionów dolarów, natomiast zarobił dotychczas 772 miliony w twardej walucie. Być może sukces filmu studia 20th Century Fox wziął się stąd, że widzowie są już nieco znużeni kolejnymi jednowymiarowymi, czarno-białymi postaciami, doskonałymi pod względem moralnym i pięknymi fizycznie. Bohater przebojowo zagrany przez Ryana Reynoldsa jest inny. To świr. Brzydki świr.

Foto: HJC

Deadpool jest przede wszystkim zabawny i szalony jednocześnie, po prostu wariat w czerwonym wdzianku. Firma HJC, produkująca kaski motocyklowe od blisko od 45 lat, dobrze wybrała bohatera, chociaż charakterystyczna maska Deadpoola okazała się trudna do odwzorowania. Przede wszystkim ze względu na motocyklowy wizjer, który z oczywistych powodów pozbawionych jest charakterystycznych, białych „oczu” bohatera. Poza teksturą imitującą strój bohatera, dodatkowym elementem jest logo Deadpoola na potylicy kasku. Nowy model będzie można zakupić za 299 dolarów. Dostępne rozmiary rozpoczynają się od XS i kończą na 2XL.

Deadpool. Foto: HJC.

Druga postać, czyli Ghost Rider, była jeszcze trudniejsza do odwzorowania. Płonąca czaszka wygląda nieźle w filmie, natomiast w projekcie zaproponowanym przez HJC nie za bardzo udało się oddać zbuntowanego sługi piekieł. Końcowy efekt psuje tż logo firmy umieszczone pomiędzy czarnymi oczodołami. Mimo to firma oczekuje, że klienci zapłacą za Ghost Ridera 309 dolarów. Rozmiarówka zaczyna się od XS i kończy na 3XL. Oba warianty kasków bazują na popularnym modelu IS-17.

Ghost Rider. Foto: HJC

Deadpool i Ghost Rider trafią do autoryzowanych dealerów późną wiosną. Wcześniej w ofercie HJC pojawiły się modele wzorowane na Kapitanie Ameryka, Iron Manie, postaci Punishera, Spider-Mana i Venoma. Prezes HJC Ameryka, Inc. George Hong, zapowiada, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.

%d bloggers like this: