Rosyjski startup HoverSurf to tak jakby latający… motocykl

Scorpion-3 został skonstruowany przez rosyjskich inżynierów działających pod szyldem firmy HoverSurf. Pomysłodawcy rozwijają konstrukcje i prototypy, które miałyby się stać w przyszłości dronami pasażerskimi.

hoversurf.com

Scorpion-3 jest jednym z nich. To latająca jednostka przeznaczona dla jednego pasażera i kierowcy zarazem, rozwinięcie wcześniejszych koncepcji, na przykład Malloy, Aeofex czy Ehang.

Oprogramowanie Scorpiona-3 została zmodyfikowane, aby ograniczyć jego zasięg i prędkość, co ma zapewnić bezpieczny lot. Chodzi o to, aby za sterami maszyny mogli zasiąść również amatorzy.


Hoverbike Scorpion-3 TRAILER 2017. Źródło: YT, HOVERSURF OFFICIAL

Twórcy projektu przyznają, że inspiracją były dla nich ramy ciężkich motocykli i chociaż Scorpion-3 to pojazd latający, konstrukcja wskazuje jednocześnie jak w przyszłości mogłyby wyglądać powietrzne jednoślady, czy raczej motoloty.

Scorpion-3 może lecieć z prędkością 100 km/h, chociaż ze względów bezpieczeństwa nie rozwija takiej prędkości. Prototyp jest sterowany za pomocą specjalnych manetek przypominających joysticki. Pilot może przyspieszać, zwalniać oraz zmieniać wysokość. Dostępne jest także sterowanie na odległość.

Foto: hoversurf.com

Oczywiście na razie Scorpion-3 może utrzymać się w powietrzu zaledwie przez kilka minut, ale na filmie widać potencjał tej konstrukcji. Być może rzeczywiście jesteśmy bliżej niż dalej autonomicznych jednostek latających, których będziemy mogli używać jak dziś samochodów i motocykli…

%d bloggers like this: