Niemiec udający kalifornijczyka? To BMW K 1600 B Bagger

BMW Motorrad zaprezentowało niedawno nową gamę motocykli podczas International Motorcycle Show in Cleveland w stanie Ohio. Centralnym punktem programu był model BMW K 1600 B Bagger, czyli niemiecka wizja tego, jak powinien wyglądać rasowy bagger gotowy do podróżowania po bezkresnych, amerykańskich autostradach.

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

Właściwie to wizja jest amerykańska, ponieważ K 1600 B został zaprojektowany przy współpracy amerykańskich riderów z uwzględnieniem innego podejścia do motocyklowej wędrówki, a przede wszystkim olbrzymich dystansów, które pokonują Jankesi.

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

Technologicznie jednostka w dużej mierze opiera się na 6-cylidrowym K 1600 GT, natomiast wersja K 1600 B została głównie przeprojektowana wizualne. Chodzi m.in. o kompletną przebudowę tylnej sekcji.

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

Nowy bagger wydaje się nisko zawieszony i jak na swoje gabaryty nawet dość smukły. Rzeczywiści siedzisko pasażera umieszczono znacznie niżej dzięki nowemu projektowi ramy pomocniczej.

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

Podobnie jak w wersji europejskiej silnik o pojemności 1632 cm3 osiąga 160 KM i 129 Nm momentu obrotowego. Użytkownik może wybrać trzy tryby jazdy, czyli Rain, Road i Dynamic (deszcz, droga, dynamicznie).

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

Jak przystało na BMW jednoślad nafaszerowany jest elektroniką poczynając od zawieszenia ESA (samoczynnie reaguje na zmianę nawierzchni), przez elektroniczne sterowanie, tempomat i Gear Shift Assistant Pro, który pozwala motocykliście na zmianę biegów w górę i w dół bez korzystania ze sprzęgła czy zamknięcia przepustnicy.

BMW K 1600 B Bagger. Foto: BMW Motorrad

W U.S.A. motocykl oferowany jest w kilku wariantach, które różnią się liczbą dodatków. Najbogatszy jest pakiet Comfort, który zawiera wspominany Shift Assistant Pro, centralny zamek, alarm, Keyless Ride oraz dodatkowy reflektor LED.

My natomiast cały czas zastanawiamy się, czy zobaczymy ten wariant BMW w Europie.

%d bloggers like this: