Insta360 Air to kieszonkowa kamera, która połączysz z telefonem

Kamery montowane na kaskach i motocyklach są zazwyczaj pancernymi modelami, które mają zarejestrować to, co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Kiedy jesteśmy już na biwaku, zlocie, motocyklowym konwencie, najczęściej nikomu nie chce się wciągać kamery z obudowy i odpinać od kasku. Z kolei kamerki w telefonach oferują zbyt słabą jakość nagrań. Co wówczas?

Foto: insta360.com

W takich sytuacjach przyda się mała, bardzo poręczna kamerka, którą można podłączyć bezpośrednio do smartfona. Właściwie chodzi o trzy modele, czyli Insta360 Air dla systemu Android, Insta360 Nano dla iPhone 6 i wyższych modeli oraz Insta360 Pro – rozbudowaną wersję obu wymienionych wariantów.

Z racji popularności Androida i niewygórowanej ceny kamery, najciekawiej prezentuje się model Air, czyli urządzenie w kształcie kuli, które montuje bezpośrednio na telefonie za pomocą portu USB. Dookólny obraz rejestrowany jest za pomocą przedniej i tylnej soczewki o przesłonie f/2.4, oraz maksymalnej rozdzielczości obrazu 3008 x 1504 pikseli (3K). Filmowanie może odbywać się z prędkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 2560 x 1280 pikseli.


Insta360 – The Insta360 Air. Źródło: YT, Insta360

Obsługa kamerki odbywa się za pomocą aplikacji Insta360, która umożliwia również błyskawicznie dzielenie się zdjęciami i nagraniami, a także streaming materiałów poprzez Facebooka, Instagrama lub YouTube. Sferyczna kamerka waży zaledwie 26,5 gramów, a ponieważ w zestawie znajduje się również elastyczne ramie USB, urządzenie można również podłączyć do laptopa lub tableta i użyć  go jako kamerki komputerowej lub do komunikacji video przez Skype.

Insta360 Air pojawiła się jako część kampanii na Indiegogo, zestaw kosztował w preorderze 99 dolarów. Akcja na portal crowdfundingowym już się zakończyła, pierwsze kamerki trafią do odbiorów w marcu. Niedługo rozpocznie się również sprzedaż na Amazonie.

Poza Indiegogo kamerka będzie kosztowała 119 dolarów. Warto śledzić oficjalną stronę Insta360, gdzie zostanie zamieszczona informacja o rozpoczęciu sprzedaży. Stronkę znajdziecie tutaj.

Foto: insta360.com
%d bloggers like this: