Ducati chce promować sztukę. Własną sztukę z BeArty

Jeśli podziwiasz efekty pracy włoskich mistrzów z Ducati, ale obecnie nie stać cię na motocykl z fabryki w Bolonii, możesz przynajmniej urządzić sobie mieszkanie w stylu Ducati. Wystarczy zajrzeć na portal internetowy BeArty. Po co?

Ducati Art. Foto: BeArty

Firmy Ducati Motor Holding i BeArty ogłosiły podpisanie umowy licencyjnej dotyczącej wyłącznej dystrybucji na zbiory sztuki Ducati. Kolekcja, o której mowa, składa się z wielu prac nawiązujących do dziedzictwa włoskiej firmy, stylu życia i historii, w artystycznej formie.

Ponadto niektóre prace dostępne są również jako aplikacje na T-Shirty, bluzy i swetry, aby można był zabrać swoją ulubioną sztukę ze sobą, a raczej na sobie.

Ducati Art. Foto: BeArty

BeArty powstało w 2016 roku. To wspólna platforma dla artystów, którzy chcą sprzedawać i promować swoją pracę związaną z pasją, taką jak samochody, motocykle, sport, muzyka i film.

Do projektów w rodzaju Ducati zapraszani są najlepsi z twórców, których zadaniem jest ukazanie technologii włoskiej marki w inny, artystyczny sposób, jednak z wielką dbałością o styl i jakość prac.

Ducati Art. Foto: BeArty

„Nasz projekt pozwala poznawać świat sztuki w nowy, ekscytujący sposób” powiedział dyrektor działu licencji Ducati Alessandro Cicognani. „Dlatego jesteśmy zadowoleni, że Ducati może być źródłem inspiracji dla społeczności artystów BeArty.”

Pierwszy wybór dzieł Ducati nawiązuje do marki Scrambler. Prezes i założyciel BeArty, Patrick Ashworth uważa, że możliwość przedstawiania swojej fascynacji poprzez język sztuki to atrakcyjna forma komunikacji i kwestia estetyki, którą można przenieść również do miejsca gdzie mieszkamy.

Ducati Art. Foto: BeArty

Kolekcja zawiera zarówno stare modele Ducati wykonane w stylu oldschoolowych plakatów, ale także nowe motocykle uchwycone w bardziej nowoczesny sposób. Ceny zaczynają się już od ok. 19 dolarów. W kolekcji znajdują się setki dzieł, którymi można ozdobić każdą ścianę.

%d bloggers like this: