Namiot montowany na motocyklu? To podobno działa

Wszelkie koncepcje namiotów dla motocyklistów, które dotychczas oglądaliśmy i prezentowaliśmy, należało ustawić na ziemi. Nawet jeśli był to tylko kawałek płachty z Codury i tak trzeba było przymocować go do podłoża z jednej strony i do motocykla z drugiej. The MoBed jest inny.

Foto: mobed.eu

To koncepcja namiotu, który montujemy na… motocyklu. Nie wiem czemu ale jakoś kojarzy mi się z ten pomysł z domkiem na drzewie. Twórcy nietypowego namiotu poszli inną drogą z kilku powodów. Przede wszystkim MoBed zwiększy bezpieczeństwo śpiącego motocyklisty przed wężami, pająkami i skorpionami.

Foto: mobed.eu

Po drugie ten typ mocowania znacznie utrudnia kradzież maszyny. Oczywiście trzeba sobie zadać pytanie, na ile można zaufać centralnej podstawce motocykla, nie mówiąc już o grząskim terenie, który w trakcie motocyklowych wojaży bywa normą.

Foto: mobed.eu

Trzeci sprawa to miejsca, w których tradycyjny biwak jest zabroniony. MoBed pozwala zgrabnie ominąć ten przepis, bo przecież właściwie nie biwakujesz tylko leżysz sobie na motocyklu, bo potrzebujesz nieco odpocząć – normalna sprawa. Nie jestem pewien, czy taka argumentacja przekonałaby odpowiednie służby.

Foto: mobed.eu

Aktualnie MoBed nadaje się do montażu wyłącznie na motocyklach serii BMW R1200GS od 2004 do 2012 roku. W tej chwili produkt jest niedostępny, chociaż w sprawie ewentualnego zakupi można skontaktować się z firmą, która produkuje ten sprzęt. Wystarczy napisać pod ten adres: info@mobed.eu.

Czy MoBed w ogóle ma sens? Jak myślicie?

%d bloggers like this: