Yamaha XSR900 z kolejną prestiżową nagrodą

Yamaha ogłosiła, że jej naked neo-retro, czyli model XSR900, otrzymał międzynarodową, prestiżową nagrodę iF Design Award 2017. To same wyróżnienie uzyskał również elektrycznie wspomagany wózek inwalidzki Yamahy o nazwie &Y01.

Yamaha XSR900. Foto: Yamaha

Yamaha XSR900 została stworzona, aby wyglądać tradycyjnie i stylowo. Motocykl przeznaczony jest dla klientów w krajach, w których kultura motocyklowa jest bardzo rozwinięta, a silnikowe jednoślady mają służyć nie tylko jako środek transportu, lecz pomoc i sposób na wyrażanie siebie. Przynajmniej tak twierdzi Yamaha.

Ponadczasowy model łączący konstrukcję z lat 60. ubiegłego wieku z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i 3-cylidrowymi silnikiem o pojemności 850 cm3, mocy 113 KM i maksymalnym momencie 64,5 Nm. Sprawne pokonywanie drogi wspomaga kontrola trakcji oraz ABS.

Yamaha XSR900. Foto: Yamaha

Warto nadmienić, że nagroda iF Design Award to już czwarty tytuł uzyskany przez model XSR900. Wcześniej naked neo-retro spod znaku trzech kamertonów został uhonorowany nagrodami Good Design BEST100, Auto Color Award 2016 Special Prize oraz JIDA Design Museum Selection Vol.18.

Nagrody iF Design przyznawane są od 1953 roku przez międzynarodową organizację Industrie Forum Design Hanover z Niemiec. Każdego roku IF wybiera zaledwie kilka wyjątkowych projektów z całego świata.

%d bloggers like this: