Masz wolne 750 000 euro? Może kupisz kolekcję zabytkowych motocykli AJS?

Kolekcja Bernarda Guérina składa się z dziesięciu cenny motocykli wyścigowych marki AJS. A. J. Stevens & Co. Ltd to legendarna angielska firma, której konstrukcje zdobyły w sumie 117 światowych rekordów motocyklowych.

AJS 7R 350. Foto: Movendi

Jednoślady są jedną z głównych atrakcji salonu Retromobile w paryskim Port de Versailles. Kolekcja składa się z dziesięciu niemal idealnie zachowanych motocykli z lat od 1949 do 1962. Maszyny są częścią oferty Movendi, prestiżowego dealera z Niemiec, który specjalizuje się głównie w zabytkowych samochodach sportowych.

Bernard Guérin’s Collection 10 AJS. Foto: Movendi. Foto: Movendi

Kolekcja została stworzona przez Bernarda Guerina, francuskiego zawodnika motocyklowego, który mógł poszczycić się mistrzostwem kraju z 1954 roku w kategorii 350 cm3. Ponieważ motocykle były kupowane w czasach ich świetności, po zakończeniu kariery na torze zostały doprowadzone do perfekcji z użyciem oryginalnych części i podzespołów. Oczywiście obecnie nie byłoby to możliwe, bo większość odpowiednich podzespołów nie jest produkowana od dziesięcioleci.

Bernard Guérin’s Collection 10 AJS. Foto: Movendi

Co najciekawsze, motocykle z kolekcji prezentują również rozwój, jaki dokonywał się przez kilkanaście lat produkcji modelu 7R, poczynając od zwiększenia mocy z 32 KM do ponad 40 KM, zmianę konstrukcji silnika i skrzyni biegów, odchudzenie motocykla, zmianę siodła, elementów zawieszenia, itd.

Cena za ten komplet niezwykłych maszyn jest wręcz promocyjna. Można stać się ich właścicielem już za ok. 750 000 euro.

Bernard Guérin’s Collection 10 AJS. Foto: Somer Hooker

Źródło: Movendi

%d bloggers like this: