Darmowe noclegi dla motocyklistów? Zobacz Moto Travel Sleep

Motocyklowe wojaże mają to do siebie, że czasami trzeba zsiąść z siodełka i dać odpocząć gnatom oraz motocyklowi. Gdzie znaleźć nocleg? Ile to będzie kosztować? Być może warto zainteresować się inicjatywą Kamila, który wraz z kolegą stworzył Mapę Darmowych Noclegów Moto Travel Sleep.

Pomysł jest do bólu prosty. Na facebooku powstała grupa, w której można umieścić informacje o darmowym noclegu w swoim domu, zaś pomysłodawcy MTS umieszczą lokalizację na mapce Google.

Moto Travel Sleep. Foto: google.com

Grupa na fb służy również do tego, aby podróżnicy, którzy skorzystają z uprzejmości innych motocyklistów, mogli podziękować lub po prostu napisać kilka słów. W ten sposób można również eliminować ewentualne lokalizacje i ludzi, którzy nie rozumieją idei wspólnoty i bezinteresownej współpracy.

Docelowo na mapce znajdzie się wszystko, co przyjazne motocyklistom, czyli sklepy, serwisy, puby, może zloty, imprezy motocyklowe, itd. Na razie dostępne miejscówki znajdują się głównie w Polsce, ale w przyszłości może być ich więcej również poza granicami kraju.

Czy pomysł ma sens? Couchsurfing to idea, która jest znana od lat i znakomicie się sprawdza. Dlaczego ma się nie udać w przypadku ludzi, których dzieli wspólna pasja do dwóch kółek? Jak myślicie?

Mapkę znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: