BMW R 1200 GS Adventure w wersji dla wielbicieli Star Wars

Wszystko zaczęło się od partnerstwa pomiędzy BMW Motorrad i LEGO. Współpraca polegała na stworzeniu modelu BMW R 1200 GS Adventure tak szczegółowego i dokładnego, jak to tylko w przypadku klocków jest możliwe.


BMW Hober Ride Design Concept. Foto: BMW Motorrad

GS z LEGO rzeczywiście został zbudowany i trafił do sprzedaży 1 stycznia 2017 roku. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec tej historii. Jak daleko można odejść od pierwotnego projektu? Dalej niż nam się wydawało. Nowa konstrukcja zwie się Hover Ride Design Concept i nie została zbudowana z klocków, lecz z części swojego pierwowzoru.


BMW Hober Ride Design Concept. Foto: BMW Motorrad

To alternatywna wersja GSa w futurystycznej wersji, która nie opiera się na wiarygodności technologicznej, ale wyobraźni. Krótko rzecz ujmując, to trochę jak Star Wars Speeder – każdy chciałby go mieć, ale na razie pojazdy tego typu nie istnieją.

BMW Junior Company to treningowa część ekipy BMW Group. Stażyści BMW z drugiego, trzeciego i czwartego roku użyli części szeregowego, produkcyjnego BMW R 1200 GS Adventure, aby zbudować model naturalnej wielkości. Liczne elementy, takie jak felgi przedniego koła zmodyfikowane na śmigła, zostały przez młodych konstruktorów wykonane specjalnie na potrzeby projektu, demonstrując przy okazji ich umiejętności.


BMW Hober Ride Design Concept. Foto: BMW Motorrad

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ten model, Hover Ride został właśnie zaprezentowany na LEGO World w Kopenhadze. Ze stolicy Danii futurystyczny prototyp będzie podróżować po całym świecie, pojawi się m.in. w BMW Group Research and Innovation Center w Monachium.

Kto wie, może za kilkanaście lat będziemy mogli pójść do salonu BMW i kupić sobie Hover Ridera?


BMW Hober Ride Design Concept. Foto: BMW Motorrad
%d bloggers like this: