Harley-Davidson planuje wprowadzenie 50 nowych modeli?!

Według Milwaukee Business Journal sukces silnika Milwaukee-Eight sprawił, ze Harley-Davidson poważnie rozważa wprowadzenie 50 nowych motocykli w ciągu pięciu najbliższych lat.

Prezes H-D Matt Levatich powiedział, że część planu obejmuje zwiększenie liczny dealerów zagranicznych oraz zaktywizowanie większej liczby Amerykanów do życia w stylu Harley-Davidson.

Matt Levatich. Foto: Harley-Davidson

Levatich ma na myśli sukces, jaki odniósł program Riding Academy zorganizowany przez firmę z Milwaukee. W ramach programu Harley wyszkolił w zeszłym roku ponad 65 tysięcy motocyklistów. Oczywiście nie chodzi tylko o to, że tysiące ludzi podniosło swoje umiejętności, ale przede wszystkim uczyli się i zdobywali doświadczenie na motocyklach marki H-D. To przekłada się na rozpoznawalność i sprzedaż.

Gdzie Matt Levatich będzie szukał nowych zwolenników amerykańskiej marki motocykli? Prezes H-D mówi wprost, że firma skupi się na młodych użytkownikach, kobietach, Afroamerykanach i Latynosach. Jeśli chodzi o ekspansję na rynkach zagranicznych, do 2020 roku poza Stanami Zjednoczonymi ma pojawić się aż 200 nowych salonów.

Nie wiadomo konkretnie co Levatich miał na myśli mówiąc o 50 nowych modelach H-D. Zapewne w większości będą to zmodyfikowane warianty aktualnie dostępnych maszyn, a nie zupełne nowości, jak na przykład wprowadzony stosunkowo niedawno Street 750.

%d bloggers like this: